Facebook Google+ Twitter

Pod jezdnią Wisłostrady już bezpiecznie. Tunel jednak nadal zamknięty

"W nocy z niedzieli na poniedziałek zakończone zostało wypełnianie ubytku gruntu pod jezdnią Wisłostrady. Analiza danych z wcześniej wykonanych otworów wskazuje, że pustka pod jezdnią jest wypełniona na całej długości" - poinformowało Metro Warszawskie.

 / Fot. PAPCo to oznacza dla mieszkańców Warszawy, którzy od miesięcy muszą omijać tunel Wisłostrady?

- Prace mające na celu wzmocnienie gruntu pod terenem Wisłostrady wciąż trwają i będą prowadzone jeszcze od dwóch do czterech miesięcy - powiedział w rozmowie z Wiadomościami24.pl rzecznik AGP Metro Polska, Mateusz Witczyński. Jest więc szansa, że tunel nie będzie zamknięty na rok.

W połowie sierpnia przy stacji metra Powiśle odkryto ciek wodny, który spowodował zalanie stacji oraz wymył grunt pod tunelem Wisłostrady. Z tego powodu ruch w tunelu został zamknięty, a prace przy budowie metra przerwano.

Jak poinformowało Metro Warszawskie wypełnianie gruntu pod jezdnią Wisłostrady już się zakończyło. Na tym jednak nie koniec. W ramach dalszych prac mających na celu zabezpieczenie tunelu, w jezdni Wisłostrady wykonane będą otwory kontrolne, rozmieszczone co ok. 5 metrów. "W przypadku zauważenia luk o wysokości do 20 centymetrów, będą one wypełniane zaprawą cementową z dodatkiem środków chemicznych. Jeśli przestrzenie niewypełnione będą większe - zostaną uzupełnione betonem" - czytamy na stronach Metra Warszawskiego.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Skoro zrobili to dlaczego nie otwierają?
Jest okazja do wykonania remontu, poprawek? A może to polityka? Otwarcie będzie połączone z jakimś wydarzeniem politycznym?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę jak sobie ładnie poradzili, a tyle osób wypowiadało się o tym per: "wielka katastrofa, z którą nie wiadomo co zrobić"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.