Facebook Google+ Twitter

Pod koniec kadencji parlamentu posłowie niewiarygodni dla banków

Parlamentarzyści mają problemy z uzyskaniem kredytów i pożyczek bankowych. Pod koniec kadencji posłowie i senatorowie w oczach instytucji finansowych tracą wiarygodność.

 / Fot. Piotr Waglowski (VaGla) http://www.vagla.pl/domena punblicznaJeden z posłów PO mówi Rzeczpospolitej o problemie w uzyskaniu karty kredytowej z limitem 5 tys. złotych. Jak twierdzi nie jest zadłużony i posiada oszczędności. Z rozmów, jaki parlamentarzysta przeprowadził z bankiem wynika, że ten chętnie przyzna mu kartę, ale po jesiennych wyborach.

Zdaniem posła Martyniuka z SLD, banki rozważają czy posłowie znajdą się na liście wyborczej w następnych wyborach oraz czy zostaną wybrani. Ma to znaczenie, bo według prognoz Kancelarii Sejmu na ponowny wybór może liczyć 210 z 460 posłów.

"Banki dokonują rzetelnej oceny, czy dana osoba daje gwarancję zwrotu kredytu, jaki chce otrzymać, czy nie, na podstawie wielu źródeł" - mówi dr Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich. Dodaje też, że osoba z umową na czas nieokreślony ma większe szanse na uzyskanie kredytu. Posłów jednak to nie przekonuje, bo jak twierdzą, nawet posiadając taką umowę można stracić pracę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.