Facebook Google+ Twitter

Pod koniec marca w Warszawie odbędą się targi EuroGastro

Jeśli fascynuje cię kuchnia, a twoją pasją jest gotowanie to nie powinno cię zabraknąć na tegorocznej edycji targów EuroGastro. Kucharze, cukiernicy, piekarze, bariści czy barmani na pewno znajdą na nich dla siebie coś ciekawego wśród bogatej oferty licznych wystawców. Entuzjastów sztuki kulinarnej, do odwiedzenia targów, zachęci na pewno obecność wielu sławnych znakomitości.

sałatka / Fot. en:User:Action stOd 23 do 25 marca wystawcy obecni na targach zaprezentują swoje oferty w czterech sektorach: wyposażenia zaplecza kuchennego, wyposażenia sal restauracyjnych i barów, żywności i napojów dla gastronomii oraz kawowym.

Na tegorocznych targach EuroGastro odbędzie się X edycja Mistrzostw Polski baristów oraz Polskie Mistrzostwa Latte Art.

Już pierwszego dnia targów rozpocznie się VI Festiwal Kuchni Greckiej, którego głównym celem jest zachęcenie do eksperymentowania na naszych polskich stołach. W ramach festiwalu 12 ekip z całej Polski, na oczach zwiedzających będzie przygotowywać różnorodne dania z typowych dla kuchni greckiej produktów. Podczas trwania tego zmagania odbędzie się również pokaz sztuki dekorowania potraw i stołów fantazyjnie rzeźbionymi owocami i warzywami czyli III Polski Festiwal Carvingu.

Niewątpliwą atrakcją drugiego dnia targów będzie autorski konkurs Roberta Sowy czyli zmagania młodych kucharzy o tytuł "Kulinarnego Talentu 2011". Celem tego współzawodnictwa jest wyłonienie spośród osób, które nie ukończyły jeszcze 23 roku życia, tych wyjątkowo uzdolnionych.

W trzecim dniu targów będziemy mogli zapoznać się z tajnikami BBQ, czyli niezwykle praco- i czasochłonnej kategorii przyjęć na świeżym powietrzu. W ramach specjalnych warsztatów ekipy kucharzy podzielą się ze zwiedzającymi częścią swojej wiedzy na ten temat. W przerwach między prezentacjami wszyscy zwiedzający będą mogli podziwiać zmagania w ramach IV Mistrzostwa Polski Kelnerów „Junio Waiter 2011”.

Warto zaznaczyć, że na targi będą mogły wejść wyłącznie osoby dorosłe. Przed zakupem biletów trzeba będzie dokonać rejestracji bezpośrednio na miejscu lub przez internet (przy wyborze tej opcji każdy uczestnik otrzymuje 50 proc. zniżkę na wejściówki). Cena jednodniowego biletu to 60 zł, można również wykupić trzydniowy karnet za 120 zł. Całe wydarzenie będzie miało miejsce w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56 w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.