Facebook Google+ Twitter

Pod koniec roku benzyna będzie kosztowała sześć złotych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-01 07:18

Pod koniec roku benzyna może kosztować sześć złotych - alarmuje "Dziennik" Choć za litr benzyny na niektórych stacjach już teraz trzeba zapłacić pięć złotych, to zdaniem ekspertów jej ceny nadal będą rosły.

Analitycy włoskiego banku Unicredit prognozują, że pod koniec roku baryłka ropy będzie kosztować 200 dolarów. Rosnące ceny paliw spowodują wzrost inflacji: z obecnych 4,5 do nawet 7 procent. Jeżeli do tego dojdzie, nieuniknione są dalsze podwyżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Oznacza to wzrost oprocentowania kredytów zaciągniętych w złotych - pisze "Dziennik".

Politycy Platformy nie są zgodni co do sposobu na obniżenie cen paliwa. Wiceprzewodniczący sejmowej komisji gospodarki, Antoni Mężydło, uważa, że należy obniżyć akcyzę. Poseł Marek Wójcik twierdzi z kolei, że nie polski rząd, tylko Komisja Europejska jako jedyna może podjąć skuteczne kroki, by zatrzymać rosnące ceny paliw.
Europoseł PSL Czesław Siekierski jest jednak przekonany, że Unia nie zajmie się tą sprawą. Jego zdaniem, w Brukseli panuje przekonanie, że mieszkańcy Unii powinni przyzwyczaić się do wyższych cen paliwa i żywności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.