Facebook Google+ Twitter

Pod Opolem tenisistki zagrają w Hart Open 2007

W Zawadzie pod Opolem już po raz siódmy startuje tenisowy turniej kobiecy ITF z pulą nagród 25 tys. dolarów. Gwiazdą turnieju będzie Ukrainka Olga Savchuk (nr 95 na świecie). Wystąpi również dziesięć polskich tenisistek.

Turniej rozpoczyna się dzisiaj od eliminacji, w których o wyjście do turnieju głównego powalczy sześć Polek: Beata Wajdzik, Klaudia Gawlik, Edyta Ciepluchna, Natalia Kołat, Katarzyna Kawa i Manuela Jaworska. Jutro nastąpi dokończenie eliminacji i losowanie turnieju głównego, w którym wystąpią Olga Brózda, Joanna Sakowicz (dzięki rankingowi), Justyna Jegiołka i Monika Krauze (tzw. „dzikie karty”).

Ale turniej to nie tylko Polki. Fani tenisa będą mieli okazję zobaczyć zawodniczki, które były lub są w pierwszej setce rankingu WTA (Olga Savchuk, Hana Sromova, Martina Sucha czy Angelika Roesch) oraz być może przyszłe gwiazdy światowych kortów, a obecnie czołowe juniorki Nikolę Hofmanovę i Kristinę Kucovą.

Zakończenie imprezy nastąpi w niedzielę, kiedy to rozegrane zostaną finały gry pojedynczej oraz podwójnej. Jeżeli same nazwiska nie są wystarczającą zachęta do przyjścia na zawadzką halę, to należy dodać jeszcze, że jest to jedyny zawodowy turniej w polskim kalendarzu zimowym (zarówno kobiecym jak i męskim).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.