Facebook Google+ Twitter

Pod patronatem Kiepury

"Z doświadczenia oraz współpracy z Janem Klimentem, Laurą Haffner-Kliment, Arkadiuszem Pavloviciem i wieloma innymi wspaniałymi tancerzami, mogę powiedzieć, że każdy ma ukryte talenty, które czekają najpierw na wydobycie...".

Chcę być motylem

Chcę być motylem,
baletkami dotykać desek,
wirować i cieszyć się życiem.

Chcę być Tcheriną i Nuriejewem,
i spełnić marzenie.

Mam szansę?

Konrad Staszewski

Jak zostać motylem?


Na to pytanie odpowiedzi mogą udzielić trenerzy szkół tańca, którzy dają swoim podopiecznym możliwość samorealizacji i zdobywania laurów. Przykładem takich młodych talentów są tancerze, powstałego w 1993 roku, Klubu Tańca Towarzyskiego „Nowy Styl” z Bielska-Białej, oraz, mających siedzibę w Energetycznym Centrum Kultury Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu, Studia Tańca STEP i Studia Tańca KIEPURA.

Klub „Nowy Styl”, będący organizatorem szeregu imprez (Mistrzostw Okręgu śląskiego w 2002 r., Finału Grand Prix Polski Dorosłych w 2004, Grand Prix Polski dla Młodzieży i Dorosłych BESKIDIANA w 2006, I Międzynarodowego Festiwalu Tańca w 2007 r. i wielu innych Międzynarodowych i Ogólnopolskich Turniejów Tańca Towarzyskiego) zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do nauki następujących tańców: samby, cha-chy, rumby, paso doble, jive, walca angielskiego, tanga, walca wiedeńskiego, fokstrota i quickstepa*.

Odnajduję w ludziach pasję do tańca


Jednym z trenerów tego klubu jest pan Adam Szendzielorz, będący tancerzem międzynarodowej klasy tanecznej S w tańcach latynoamerykańskich od 2005 r. oraz dyplomowanym instruktorem tańca z Klubu Tańca Towarzyskiego „Nowy Styl”.

Kursanci "Studio Sportowego Tańca Towarzyskiego "Kiepura"" / Fot. Zdjęcie pochodzi od pana Adama SzendzielorzaSzczególnie zainteresowane tańcem są dzieci. Wykazują się niespożytą energią, optymizmem i chęcią nauki – mówi pan Adam. – Prowadzę zajęcia od 2006 roku. Od tego czasu wytrenowałem wiele dobrych par tanecznych, które zdobywały tytuły Mistrzów i Vice-mistrzów Śląska oraz były finalistami Mistrzostw Polski.

Aktualnie jestem trenerem Studia Tańca KIEPURA oraz Nowy Styl, w których pary posiadają klasy taneczne E,D,C,B oraz najwyższą klasę krajową A i osiągają sukcesy na ogólnopolskich turniejach tańca.

Pod okiem mistrza


Miejski Klub im. Jana Kiepury został założony w 1983 roku. Od ponad trzydziestu lat konsekwentnie realizuje podstawowe zadania i założone cele, czyli krzewienie kultury muzycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizuje cykliczne imprezy, otwarte koncerty jazzowe i popowe. Nie ogranicza się jednak tylko do muzyki, bowiem propaguje oraz organizuje przedstawienia teatralne, występy kabaretów, wernisaże i wiele innych imprez, o których szczegółowych informacji można zasięgnąć ze strony Klubu – http://www.kiepura.pl/pl,m,3,o-nas**. Szczególny nacisk dyrekcja i trenerzy kładą na udział w konkursach muzycznych oraz turniejach tanecznych, do których solidnie przygotowują podopiecznych.

Na stronie Klubu można przeczytać, iż Klub nieustannie urozmaica ofertę zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez bogaty program imprez i koncertów, co znajduje odzwierciedlenie w organizowanych przez placówkę projektach kulturalnych, o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Od 1994 roku Klub jest organizatorem ogólnopolskich i międzynarodowych Turniejów Sportowego Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca.

Inauguracja roku


8-go września br. odbyła w Energetycznym Centrum Kultury uroczysta inauguracja kolejnego roku działalności Klubu, okraszona wspaniałymi występami tanecznymi i wokalnymi. Miałem przyjemność w niej uczestniczyć i na własne oczy przekonać się, jaką wspaniałą pracę wykonują instruktorzy. Nie dziwię się, że ich podopieczni zdobyli dziesiątki złotych, srebrnych i brązowych medali, że wygrali główną nagrodę w Czechach, którą były profesjonalne warsztaty taneczne w Pradze i że w ich planach pojawił się występ w Atlancie. Dyrektor Klubu, pan Michał Góral, który prowadził inaugurację, po raz kolejny udowodnił, iż wielki tenor spogląda na swoje dzieci łaskawym okiem. Sala była pełna widzów i, co ważne, wśród nich było dużo dzieci.

Kursanci Na szczególną uwagę zasługują występy dwóch par tanecznych, szkolonych przez pana Adama Szendzielorza, które zaprezentowały tańce towarzyskie i latynoamerykańskie. A zespół cheerleaderek, wykonujący układ do muzyki zespołu Scooter udowodnił różnorodność oferty Klubu. Inaugurację zakończył występ wokalny najstarszych uczniów Kiepury i prezentacja trenerów poszczególnych sekcji.

Wśród pięćdziesięciu sekcji działających w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury aż dwanaście jest związanych z tańcem. Część z nich prowadzi Studio Sportowego Tańca Towarzyskiego "Kiepura" państwa Aleksandry Szendzielorz-Węglarczyk i Adama Szendzielorza.

Oferta


Studio Tańca STEP zajmuje się nauką tańca dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych jego form. Dla dzieci i młodzieży oferujemy kursy tańca latino, hip-hop, street dance, breakdance natomiast dla pań latino solo, taniec brzucha zumba, pary zapraszamy na przedsylwestrowe kursy tańca oraz kursy dla narzeczonych***.

Kursanci "Studio Sportowego Tańca Towarzyskiego "Kiepura"" / Fot. Zdjęcie pochodzi od pana Adama SzendzielorzaPan Adam Szendzielorz pracuje z różnymi grupami wiekowymi. Uczy dzieci trzy i czteroletnie w Muzycznych Szkrabach, a w szkołach podstawowych (na przykład w Szkole Podstawowej nr 20 w Sosnowcu im. Mikołaja Kopernika) przekazuje podstawy tańców towarzyskich. Jego kursanci mogą kontynuować naukę na poszerzonych zajęciach w Studiu Sportowego Tańca Towarzyskiego "Kiepura".

Uczę również dorosłych i narzeczonych – mówi pan Adam. – W ofercie posiadamy: kursy dla dzieci w wieku od trzech lat wzwyż (Muzyczne Szkraby, Tańczące Brzdące i Zumba dla dzieci), Jazz i Modern, Hip-Hop i Street Dance, Kursy dla narzeczonych, Taniec towarzyski, Zumba dla pań, Latino Ladies i Salsę. Zapisy prowadzimy przez cały rok i można ich dokonać pod numerem telefonu 506785852.

Z doświadczenia oraz współpracy z Janem Klimentem, Laurą Haffner-Kliment, Arkadiuszem Pavloviciem i wieloma innymi wspaniałymi tancerzami, mogę powiedzieć, że każdy ma ukryte talenty, które czekają najpierw na wydobycie, a potem na oszlifowanie. Wielu z nas jest romantykami i w młodości marzyło o królewskich balach. Warto do tego wrócić i poczuć się motylem.

---

Źródła:

* Klub Tańca Towarzyskiego „Nowy Styl”, http://www.kttnowystyl.pl/.
** Miejski Klub im. Jana Kiepury Energetyczne Centrum Kultury, http://www.kiepura.pl/pl,m,3,o-nas.
*** Studio Tańca STEP, http://www.zumi.pl/2688400,Studio_Tanca_STEP,Sosnowiec,firma.html#aboutPage.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.