Facebook Google+ Twitter

"Pod skrzydłami feniksa". O wystawie w Niemczech

W mieście Kassel (Niemcy/Hesja), w tamtejszym muzeum, czynna jest do końca stycznia 2012 roku niezwykle interesująca wystawa zatytułowana „Pod skrzydłami feniksa”.

Feniks to święty ptak egipski, który jest symbolem nieśmiertelności. Fenomenem wystawy jest zatem nieśmiertelność człowieka, który z prochu powstał i w proch się zamieni. Wystawa prezentuje historię spopielania ludzkich zwłok od czasów antycznych po dzisiejsze.

 / Fot. bezcenna pamiątka w postaci klejnotu po nabliższym. fot. B.Schölzchen / kopia z katalogu wystawyNa wystawie przedstawione są urny o różnych kształtach, nawet w formie piłki nożnej. Najciekawszym eksponatem, który wzbudza największe zainteresowanie, jest niewątpliwie diament w skórzanej ramce, stanowiący - jak głosi w złocie wytłoczony napis – klejnot człowieka, uzyskany z kremacji ludzkich zwłok, które po spopieleniu poddano specjalnej obróbce termo-chemicznej.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Trochę makabryczna ta "wystawa"! Ale widać w charakterze człowieka tak już jest: artysta ciebie nie interesuje, póki nie umrze, i nie spopielą go; naturalnie "profesjonalnie" ;((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujące !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.