Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7640 miejsce

Podaruj dzieciom dach nad głową

Już dziś rusza akcja charytatywna "Dach dzieciom", której celem jest zebranie kwoty, niezbędnej do remontu dachu domu dziecka w Krzydlinie Małej pod Wołowem. Jeśli możesz pomóc - pomóż.

Ośrodek "Wiosna" to wielofunkcyjna placówka opiekuńczo-wychowawcza, prowadzona przez siostry szkolne de Notre Dame. Trafiają tu dzieci najmłodsze, pozbawione jakiejkolwiek opieki, porzucone i niechciane. Choć teoretycznie "Wiosna" może pomieścić pięćdziesięcioro podopiecznych, obecnie limit ten został już przekroczony, a do ośrodka stale wpływają kolejne prośby o przyjęcie następnych maluchów. Ponieważ jest to organizacja niepubliczna typu non-profit, dotacje powiatowe otrzymuje skromne i tym samym niewystarczające na pokrycie niezbędnych wydatków.

Sytuację dodatkowo pogorszyły dwa huragany, które w roku 2007 i 2009 poważnie uszkodziły dach ośrodka. Ubezpieczyciel przyznał kwotę zbyt małą, aby szkody pokryć, zaś pomocy ze środków dla poszkodowanych w klęskach żywiołowych nie udało się siostrom uzyskać. Stąd apel do ludzi dobrej woli, którzy choćby złotówką zechcą przyczynić się do naprawy dachu.

Plakat promujący akcję / Fot. http://www.wpow.wiosna.archidiecezja.wroc.pl/plakat_dach.pdfW ramach akcji "Dach dzieciom" we Wrocławiu będą miały miejsce trzy wydarzenia kulturalne, z których dochód przeznaczony zostanie na remont zniszczonego przez wichury dachu, a którego koszt oszacowano na 520 tys. zł. Pierwsze z wydarzeń startuje już dziś o godzinie 19.00 i będzie to spektakl lalkowy pt. "Legenda o Abrahamie", przygotowany przez aktorów Teatru Akademia Wyobraźni i wystawiony w kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku przy ul. św. Jadwigi we Wrocławiu. Cena biletu to 20 zł.

Szczegółowe informacje o wszystkich trzech wydarzeniach znajdziecie poniżej. Z kolei zainteresowani tak historią i misją domu dziecka w Krzydlinie Małej, jak i udzieleniem mu realnej pomocy finansowej, powinni zajrzeć tutaj.


16 maja godz. 19 - spektakl lalkowy "Legenda o Abrahamie"
Spektakl Teatru Akademii Wyobraźni w reżyserii Pawła Pawlika
Występują: Alicja Pietrucka, Karolina Sierakowska, Michał Dawidowicz, Zbigniew Bodzek, Piotr Kochanowski, Paweł Pawlik
bilety: 20 zł

10 czerwca godz. 19 - koncert Stanisława Soyki
Kościół p.w. św. Elżbiety Węgierskiej (garnizonowy)
bilety: 35/40 zł

12 czerwca godz. 19 - wieczór kabaretowy
Filharmonia Wrocławska
bilety: 20 zł

Patronaty honorowe nad akcją sprawują: Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Prezydent Wrocławia, Dyrektor Oddziału Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej we Wrocławiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

moim zdaniem tak:) pomagać tym co rzeczywiście potrzebują pomocy

Komentarz został ukrytyrozwiń

no właśnie tu pojawia pytanie, czy wciąż tacy chętni się znajdą... tyle teraz tych wszystkich akcji i potrzebujących, że już nie wiadomo, komu pomagać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

ważne, że znajdują się osoby, które chcą tym dzieciom i osobom, które prowadzą ten dom pomóc:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.