Facebook Google+ Twitter

Podaruj pluszaka dzieciakowi w Rudzie Śląskiej

Akcja „Daj pluszaka dla dzieciaka” w Rudzie Śląskiej jest prowadzona po raz 7. W tym roku po raz pierwszy akcję wspomagać będzie fundacja „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. O szczegóły akcji zapytałam Krzysztofa Piechaczka, organizatora, pomysłodawcę i realizatora przedsięwzięcia.

Góra misów / Fot. Krzysztof PiechaczekTegoroczna akcja rozpoczęła się w czwartek, 29 listopada 2007 roku i będzie trwała do dnia 31 grudnia 2007 roku, z możliwością przedłużenia. Podczas tegorocznej akcji zbierane będą pluszowe maskotki oraz książki. Po raz pierwszy w akcji „Daj pluszaka dla dzieciaka” weźmie udział fundacja „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”.

O akcji prowadzonej już od 7 lat opowiedział mi Krzysztof Piechaczek, organizator akcji oraz oficer prasowy KMP Ruda Śląska.

Skąd pomysł na zorganizowanie akcji "Daj pluszaka dla dzieciaka"?

- Pomysł na akcję zrodził się w mojej głowie 7 lat temu.

Kto może wziąć udział w akcji?

- Każdy może uczestniczyć, realizując jej cele i zamierzenia.

Gdzie osoby, które chcą wziąć udział w akcji mogą dostarczać maskotki i książki?

- Zebrane przedmioty można dostarczać do KMP Ruda Śląska, lub do każdego z 5 komisariatów przez całą dobę, aż do końca stycznia 2008 roku.

Według jakich kryteriów będą rozdzielane książki do szkół, bibliotek i innych instytucji?

- Kryterium potrzeby i zasilenia będzie najważniejsze, nic innego.

Książki trafią do szkół, a maskotki do przedszkoli czy indywidualnych dzieci?

Nie mam 100 procentowej pewności jak to z prezentami będzie, kto otrzyma co - wiem jednak na pewno, że chcielibyśmy rozdzielić prezenty nieco inaczej niż przez ostatnie 6 lat.

Wszyscy, którzy mieszkają w okolicy Rudy Śląskiej i chcą podarować coś biednym dzieciakom, mogą to zrobić jeszcze do końca tego roku. Pamiętajmy o biednych dzieciach przy świątecznych stołach i świętowaniu. Podarujmy im chociaż uśmiech na twarzy.

Fundacja "ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom" - celem fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego - psychicznego, umysłowego oraz moralnego - dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne. Fundacja prowadziła wcześniej kilka różnych akcji, ale popularność przyniosła jej dopiero akcja „Cała polska czyta dzieciom”, uświadomiła ona społeczeństwu ogromne znaczenie jakie ma wspólne czytanie książek przez rodziców i dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.