Facebook Google+ Twitter

Podaruj sprzęt narciarski! Apel ks. Jana Byrta

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-11-28 16:25

W górach sypnęło już śniegiem i ruszyły pierwsze wyciągi. Dzieci i dorośli myślą więc o zimowym wypoczynku w górach. Jednak nie wszystkich stać, by kupić sprzęt narciarski lub go wypożyczyć ...

 / Fot. ks, ByrtTak jak i w latach poprzednich, tak i teraz ks. Jan Byrt apeluje do dobrych ludzi o podarowanie sprzętu narciarskiego potrzebującym. Potrzebne są narty, buty narciarskie, kijki, kaski i gogle.

Jest kilka możliwości - sprzęt narciarski można wystawić w internecie i sprzedać ale my w Szczyrku w Parafii Ewangelickiej zachęcamy do podzielenia się nimi z osobami, których nie stać na kupno. W poprzednich latach znależli się ofiarodawcy i cały czas pamiętam uśmiech i radość na twarzach dzieci, które dzięki tym darom mogły aktywnie wypoczywać na stokach.
Mam nadzieję, że i tym razem będzie tak samo. Sprzęt nie musi być nowy ale powinien być sprawny
- powiedział pastor w rozmowie z Wiadomościami24.pl.

Narty i inne sprzęty mozna też podarować osobom potrzebującym w swoim miejscu zamieszkania, można również przywieźć czy wysłać do Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu. Można także zapytac swojego księdza w parafii czy by wraz z wiernymi nie przyłączył się do tej akcji.

Tutaj w Szczyrku w naszej parafii jest pełny ekumenizm i nie dzieli się ludzi na ewangelików czy katolików. Ważne jest to by sobie wzajemnie pomagać
- dodał duchowny.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szczyrk się unowocześnia narciarsko. Ma ogromne możliwości i wspaniałe warunki. A sport jest najlepszym nośnikiem dobrych obyczajów, tolerancji w spólnej zabawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna akcja, na nartach nie jeżdzę, niestety:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ofiarodawcami mogą zostać również osoby niewierzące,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.