Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11156 miejsce

Podarujmy uśmiech synkowi Izy Sokołowskiej

Współautorzy: Marta Wróbel

Iza Sokołowska to 24-letnia tancerka baletowa. Przez kilka ostatnich lat była solistką Teatru Królewskiego w Danii. Kilka miesięcy temu wykryto u niej raka. W tej chwili walczy w Chinach o życie. Iza jest także matką. Wyjątkową matką.

Iza z synkiem. / Fot. Archiwum prywatne IzyIza jest bardzo piękną, utalentowaną absolwentką gdańskiej Szkoły Baletowej, solistką baletu Opery Królewskiej w Kopenhadze i mamą malutkiego, ślicznego chłopczyka. Jej karierę przerwała bardzo rzadka choroba, postępująca w nietypowy sposób, najcięższa do wyleczenia odmiana raka - "Giant cell tumor". Najpierw w postaci guza w części lędźwiowej kręgosłupa, który teraz rozprzestrzenił się na płuca.

Dziewczyna poddana została dwóm ciężkim operacjom, które odbyły się na przełomie sierpnia i września 2008 roku. Miały na celu ustabilizowanie kręgosłupa i usunięcie kręgu L3 oraz wstawienie tzw. “koszyczka" . Niestety ani operacje, ani tradycyjne metody walki z nowotworem (chemioterapia, terapia radioaktywna), nie przyniosły rezultatów.

Tradycyjne możliwości leczenia zostały już wyczerpane i niestety stan Izy ciągle się pogarsza. Kilka tygodni temu Iza poleciała do Chin. Przeszła już kilka zabiegów zamrażania i cementowania raka. Jej synek został w domu, więc Iza nie spędzi z nim wyjątkowego dnia - dnia, jego pierwszych urodzin.

Iza, w liście do swoich przyjaciół i ludzi którzy jej dobrze życzą, pisze: "Zbliżają się urodzinki mojego synka i wpadł mi do głowy taki pomysł, by kto poczuje wenę, lub tak porostu znalazłby chwilę, to prosiłabym o narysowanie, napisanie życzeń dla niego i wysłanie."
Iza / Fot. Archiwum prywatne Izy
Listy można wysyłać na adres w Polsce:
Iza Sokołowska
Ul. Wyzwolenia 51d/12
80-537 Gdańsk


"Chciałabym by wiedział jak bardzo go kocham i pomimo ze nie ma mnie przy nim, to wiele serc z nim jest również. Chiny są pięknym krajem, marze by zobaczyć je nie tylko z okna szpitala… ściskam i dziękuje serdecznie" - pisze dalej w liście.

Cały list można przeczytać w załączniku.
List Izy do przyjaciół

Więcej informacji o Izie:
Sokol.rox.pl/
Saveizabela.com/
Dziendobrytvn.plejada.pl
Fundacjabalet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

adaff
  • adaff
  • 23.08.2012 00:30

do ludzi jadących na leczenie do chin za pośrednictwem Izy S., wpiszcie w google prawdaczynie wordpress , Chiński cud lub Powiedz nie dla leczenia w Chinach i grupy lightofhope/lifesavers
" Niestety ale Iza S.(tancerka) nas kręci z tego względu że nam Polakom nie mówi całej prawdy? że ma Swoją drugą cichą terapie a o której pisze tylko po angielsku: Używa lek z Anglii o nazwie ,,Denosumab,,można w Wikipedii przeczytać. Wczoraj zmarła następna osoba:Iza Domagała.
Dlaczego nie pisze na forum o tym leku którego używa i dzięki jemu tylko żyje!!! Mogła uratować również innych ludzi którzy są jeszcze młodzi i chcą żyć. Ale niestety prosi ludzi jeszcze o pieniądze żeby mogła dostatnie żyć jak królowa (kupuje Sobie ciuszki w najdroższych Butikach w Atenach). No i przy okazji chcą całą rodzinę zabezpieczyć finansowo.Dlatego są teraz pośrednikami w tych wyjazdach do Chin a te zamrażanie wcale nie jest skuteczne.Tak zarabiają teraz na czyimś nieszczęściu a przy okazji Swoim.I mają jeszcze czelność wyłudzać od NAS pieniądze!!!
Wczoraj w TVP2 w Expressie Reporterów można było oglądnąć i posłuchać jakie zdanie na ten temat mają lekarze. "

" Ostrzegam przed wyjazdami na leczenie do Chin za pomocą i pośrednictwem pseudofundacji Light of Hope i Life Savers. Ludzie wysyłający chorych nowotworowo i obiecujący im w Chinach powrót do zdrowia są pozbawieni moralności, rozsądku a co się z tym wiąże człowieczeństwa. Chętnie poznam osoby wyleczone w Chinach za pomocą i pośrednictwem tych pseudofundacji, ale nie interesuje mnie Iza Sokołowska. W mojej ocenie nie jest to działalność bezinteresowna choć na pewno nie wszyscy tacy są z tych grup. Przykładem jest Frank, na którego blogu jest cennik kwiatów, czekoladek, pomoc otwierania dziwnych kont i szokująca mnie informacja, że jak na koncie szpitala nie ma pieniędzy to bez względu na stan zdrowia chorego jest wyrzucany z tego szpitala jak śmieć. Osoby wypowiadające się na blogu Franka i chwalące leczenie i opiekę dziś już nie żyją. Ludzie nie dajcie się ładować w kłamstwa, walczcie o życie, ale w cywilizowanych szpitalach "
RODACY OTWÓRZCIE OCZY jak mówią jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o....
Madziu proszę nie usuwaj tego to ważne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czasem trzeba tak niewiele , by komus pomóc. Zwykłe ciepłe słowo, jakiś gest a tu list, kartka, rysunek, To kosztuje tak mało a ile da radości...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna inicjatywa! Zabieram się za pisanie życzeń, a rysunek... hm... może ktoś pomoże mi zrobić. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.