Facebook Google+ Twitter

Podarunek dla pracowników bez PIT

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-15 17:02

Firmy, wybierając świadczenia pozapłacowe dla swoich pracowników, poszukują rozwiązań innowacyjnych, ale jednocześnie przynoszących korzyści finansowe.

Jedną z propozycji są karty przedpłacone, które ze względu na liczne zalety stają się coraz bardziej popularnym narzędziem w motywacji pracowników. Są alternatywą dla bonów papierowych, których przekazanie pociąga za sobą skutki podatkowe dla pracownika, a także dużo atrakcyjniejsze niż gotówka. Osobisty charakter prezentu i zaangażowanie firmy przy wręczaniu takiej formy świadczenia jest zarówno miłym podziękowaniem, jak i skuteczną zachętą do dalszej pracy. Pracownik bardziej zapamięta, że dostał środki pieniężne na karcie niż zwykły przelew gotówki na konto.

Dużym zainteresowaniem cieszą się karty podarunkowe dla pracowników Ticket dla Ciebie® firmy Edenred. Powszechna akceptacja kart w Polsce, za granicą i w Internecie oraz możliwość korzystania przez pracownika z karty bez ograniczeń nominałem (w przeciwieństwie do bonów) są jednymi z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przez pracodawcę przy wyborze oferty. Ponadto wolność wyboru daje obdarowanej osobie swobodę indywidualnego decydowania, na co wyda otrzymane środki. O wysokości doładowania decyduje pracodawca przy zakupie kart, mając możliwość wielokrotnego zasilania wielu kart na różne kwoty jednym przelewem.

Zawsze więcej dla pracownika
Firma, decydując się na karty przedpłacone, powinna również zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści dla pracowników oferowane wraz z kartą, takie jak: łatwość użytkowania, możliwość szybkiego sprawdzenia salda karty telefonicznie, przez Internet lub aplikację mobilną. Ponadto użytkownik płacąc kartą lub tylko okazując w punkcie handlowo-usługowym otrzymuje liczne zniżki w ramach programu rabatowego. Proponowane promocje obejmują oferty świąteczne, całoroczne, jak również codzienne (rabaty aż do 70 proc.).


Podarunek bez PIT

Pracodawcy, którzy przekażą pracownikom z okazji świąt karty przedpłacone, nie będą musieli naliczać od nich PIT. Trzeba tylko pamiętać, aby wartość kart podarunkowych była sfinansowana z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych i nie przekraczała 380 zł w roku podatkowym.

Więcej na: http://www.edenred.pl/pl/karty-podarunkowe-ticket-dla-ciebie?utm_source=wiadomosci24&utm_medium=artykul&utm_campaign=BN2014
(Magdalena Bednarz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.