Facebook Google+ Twitter

Podatkowa afera w Niemczech

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-18 15:14

W Niemczech pierwsza osoba została skazana za udział w największej aferze podatkowej w historii tego kraju. Sąd w Bochum skazał 66-letniego przedsiębiorcę na dwa lata więzienia w zawieszeniu.

Oskarżony przyznał się, że od 2001 do 2006 roku umieścił 11 milionów euro na kontach instytucji finansowych w Liechtensteinie, nie płacąc w Niemczech należnych podatków. Za okoliczność łagodzącą sąd potraktował fakt, że oskarżony zwrócił już prawie cała kwotę niemieckiemu fiskusowi.

Przedsiębiorca handlujący nieruchomościami z miejscowości Bad Homburg jest pierwszą osobą, która stanęła przed sądem w związku z wielomilionowymi wyłudzeniami podatkowymi dokonywanymi za pośrednictwem banków w Liechtensteinie. Podobne zarzuty mogą dotyczyć nawet 700 osób, najczęściej dobrze sytuowanych.
Najbardziej znaną z nich jest były prezes Niemieckiej Poczty Klaus Zumwinkel. Afera, w której niemiecka prokuratura, prowadzi około 350 postępowań, wyszła na światło dzienne w lutym po przeszukaniu w mieszkaniu Zumwinkela.

Prokuratura wykorzystuje w swoich śledztwach między innymi dane bankowe zapisane na dysku, który były pracownik jednego z banków w Liechtensteinie sprzedał niemieckiemu wywiadowi za ponad 4 miliony euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.