Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

386 miejsce

Podatnicy, uwaga na KRS!

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym za 2008 rok, można przekazać 1 proc. podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Uważajmy jednak na numery KRS opublikowane przez Ministerstwo Pracy i Opieki Społecznej, gdyż zawierają poważne błędy.

Formularz PIT / Fot. Paweł DudekAby przekazać 1 proc. podatku należy wpisać w odpowiednie dane w pola formularza PIT: nazwę OPP, na rzecz której przekazujemy pieniądze, numer KRS tejże organizacji oraz wyliczoną kwotę 1 procentu. W Obwieszczeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 grudnia 2008 r. w sprawie wykazu organizacji mających status organizacji pożytku publicznego na dzień 30 listopada 2008 r. znajduje się lista OPP. Obwieszczenie to jest dostępne pod adresem internetowym Rządowego Centrum Legislacji - www.dokumenty.rcl.gov.pl.

W tymże dokumencie znajdziemy także numery KRS organizacji posiadających status OPP. I tutaj pojawia się problem. Prawidłowe numery KRS posiadają bowiem dziesięć cyfr, natomiast w ministerialnym dokumencie tych cyfr jest mniej. Aby mieć pewność, że przekazywany przez nas 1 proc. trafi do wybranej organizacji, wpisujmy w formularzu PIT, na początku KRS-u tyle zer, aby w sumie ten numer miał łącznie dziesięć cyfr.

Większość podatników numery KRS otrzymuje od promujących się różnymi sposobami organizacji, jednakże ze względu na rangę dokumentu Ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej, możliwe, że część podatników wpisze niekompletne numery KRS w formularze rozliczenia rocznego.

Część Urzędów Skarbowych wie już o tym problemie i będzie uzupełniać brakujące zera. Jednakże warto samemu dopilnować sprawy. Unikniemy w ten sposób nawet ewentualnej i przymusowej wizyty w urzędzie w celu wyjaśnień związanych z nieprawidłowym wypełnieniem PIT-u rocznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ważna informacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.