Facebook Google+ Twitter

Podbeskidzie: Trwa strajk pielęgniarek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-08 07:45

O siódmej rano pielęgniarki pięciu podbeskidzkich szpitali rozpoczęły akcję protestacyjną. Wbrew pierwotnym planom, dziś nie odejdą jednak od łóżek pacjentów.

Jak potoczy się akcja, zadecyduje zaplanowane na godzinę 14 w Bielsku-Białej spotkanie, które na prośbę sióstr zorganizował wicewojewoda śląski. 3 dni temu wicewojewoda Adam Matusiewicz spotkał się najpierw z dyrektorami szpitali, w których zapowiedziano protest, a potem z pielęgniarkami.
Czterech z pięciu szefów placówek uważa, że strajki są nielegalne. Nie zgadza się z tym przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych na Śląsku, Iwona Borchulska.

Powiedziała ona, że jeśli dyrektorzy uważają protest za bezprawny, to powinni zawiadomić prokuraturę.

O nielegalności strajku przekonany jest na przykład dyrektor szpitala powiatowego w Żywcu, Antoni Juraszek. Jego zdaniem, strajk jest nielegalny, gdyż dyrekcja szpitala realizuje postanowienia porozumienia z pracownikami, dotyczące podwyżek płac. Dyrektor powiedział, że pielęgniarki powinny najpierw przedstawić żądania, a potem podejmować akcję protestacyjną.

Szpitale, w których pielęgniarki chcą odejść od łóżek pacjentów to: szpitale w wojewódzki i ogólny w Bielsku-Białej- oraz placówki w Międzybrodziu, Żywcu i Bystrej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Będę miał przechlapane, ale nie pierwszy raz. Jestem ZA powiadomieniem prokuratury, o łamaniu praw człowieka do życia. Co chwilę strajki i zawsze każdemu mało, a renciści i emeryci do kogo pójdą? I tak niektórzy żyją na granicy ubóstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ile jeszcze strajków?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.