Facebook Google+ Twitter

Podcięte korzenie Europy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-12-16 11:32

Wielonarodowościowa wizja Europy demokratycznej, liberalnej i otwartej sypie się jak domek z kart. Ikona nowej obyczajowości europejskiej - Holandia popada w szpony ksenofobii. Czy zapominane na siłę "wartości" dadzą się zapomnieć?

Oto pryska kolejny mit Unii Europejskiej. Holandia, ten filar liberalizmu społecznego, staje się krajem dyskryminacji i nietolerancji wobec mniejszości. „Otwartość” na wszelkiego rodzaju nowe zjawiska obyczajowe powoli odchodzi w przeszłość. Spacerujące po ulicach pary homoseksualne lub przedstawiciele mniejszości narodowych są atakowani przez młodzieńców o pochodzeniu arabskim (czy tylko?).

Cytuję to za GW, która jak zwykle skupia się na antysemityzmie i konflikcie między Arabami i Żydami. Zjawisko to nie nowe i poświęcali mu czas znacznie lepsi obserwatorzy niż ja. Zostawmy je, zatem na boku i skupmy się na relacjach społecznych w Holandii. O wiele ciekawszym niż sam konflikt wydaje się reakcja Holendrów na przejawy ksenofobii i agresji. Ataki, do których dochodzi na ulicach holenderskich miast, nie budzą żadnych reakcji. Ludzie z wrażliwością śnieżnego bałwana odwracają głowy i milczą. Jeszcze nie tak dawno za nazwanie geja „pedałem” trafiało się przed oblicze sądu, dziś „pedałów” biją na ulicy i nic. Ani epitet, ani fakt fizycznej agresji nie krzyczą tytułami poprawnych politycznie mediów, ot zaczyna być normalnie. To wcale nie znaczy, że dobrze, po prostu normalnie.

Nikt nie stworzy idealnego społeczeństwa na siłę. Europejskie procesy budowy otwartej euro-społeczności, okazały się utopią. My w Polsce znamy ten proces, próbowano nas zniemczać i rusyfikować na siłę. I co? I nie udało się. Zachowując całą proporcję i dystans do obu tych zjawisk należy powiedzieć, że takie porównanie jest nieco karkołomne, ale mechanizmy podobne. Moim zdaniem sytuacja ta jest efektem usilnego podcinania korzeni, na których budowana była Europa. Tak wyśmiewane dziś i dla wielu będące tematem wstydliwym, wartości chrześcijańskie, zostały wyparte z prawodawstwa europejskiego i zastąpione kartezjańską wizją państwa, historii, nauki i religii. Proste zasady i reguły zastąpiono efektownymi przepisami i regulacjami.
Dwa tysiące lat przekreślono dorobkiem powojennej euro-filozofii. Pomysł z góry skazany na porażkę i po okresie efektownych sukcesów utopijna idea Stanów Zjednoczonych Europy zaczyna się sypać jak zamek z piasku pod naporem morski fal.

Siły, z którymi igrają socjaliści europejscy są potężne i budowane przez tysiąclecia, próba zmiany i ich okiełznania dekretem euro komisarza to takie europejskie 3xTAK. Do porażki pierwsza przyznała się Angela Merkel mówiąc, że budowa wielonarodowościowego społeczeństwa w Niemczech nie powiodła się. Były komisarz europejski ds. rynku wewnętrznego, nestor rządzącej partii VVD mówi „- Żydzi, uciekajcie z Holandii, tu nie ma dla was przyszłości”(cyt. Za GW) i słowa te oraz wypowiadająca je osoba nie wymagają komentarza. Budowanie przyszłości bez przeszłości zawsze kończyło się klęska konstruktorów. Każda akcja budzi reakcje. Mocno wychylona w lewo Europa osiągnęła skrajną pozycję i ruchem wahadła zaczyna niekontrolowanie wracać, a wkrótce wychyli się w prawo. Zanim stabilnie zatrzyma się po środku czeka nas wiele i boję się czy Europa, jaką znamy to wytrzyma. Obecna sytuacja przypomina mi pewien kawał o Bacy:

Siedzi Baca na drzewie i piłuje gałąź na której siedzi, przechodzi turysta:
- Baco spadniecie!
- Ni, nie spadnę!
- Spadniecie!
- Ni!
- No mówię wam, że spadniecie!
- Eeee, ni spadnę!
Nie przekonawszy bacy Turysta poszedł dalej. Baca piłował, piłował aż spadł. Pozbierawszy się popatrzy za znikającym w oddali turystą i zdziwiony rzekł:
- Prorok jaki, czy co?

Ot nic dodać nic ująć, nasi eurokraci zawzięcie odcinając Europę od korzeni nie zauważyli, że piłują z niewłaściwej strony. Upadek to kwestia czasu, lądowanie będzie bolesne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.