Facebook Google+ Twitter

Podczas Euro 2012 piwo po godz. 22 we Lwowie będzie zakazane

Dyrektor departamentu Euro 2012 w Radzie Miejskiej Lwowa Ołeh Zasadnyk zapowiedział, że podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy we Lwowie w godzinach 22-10 będzie obowiązywał całkowity zakaz sprzedaży alkoholu.

W strefach kibica i na stadionach napoje wyskokowe się nie pojawią. Będzie można nabyć jedynie piwo bezalkoholowe. Taka decyzja UEFA ma zagwarantować bezpieczeństwo na obiektach sportowych oraz w miejscach zgromadzeń kibiców.

Odwiedzający Lwów sympatycy piłki nożnej w celu degustacji alkoholowych specjałów zapraszani będą do pubów i restauracji. Niestety tutaj również władze Lwowa wprowadziły ograniczenia. Goście nie otrzymają tak uwielbianego przez wielu piwoszy napoju w szklanej butelce ani kuflu a jedynie w plastikowym kubeczku. Ciekawe czy taki sam zakaz obowiązywać będzie w stosunku do wódki czy tworzonych na jej bazie drinków? Brak "szkła" także ma być gwarantem bezpieczeństwa gości. Jego celem jest zmniejszenie ryzyka występowania incydentów z użyciem butelek czy kufli.

Interesującym pomysłem władz Lwowa jest także chęć zorganizowania w mieście festiwalu piwnego w okresie trwania turnieju Euro 2012. Ciekawe, czy jego goście będą tak samo zawiedzeni zakazem sprzedaży po 22 i ograniczeniach dotyczących przechowywania napojów w plastiku jak kibice piłki nożnej w większości przyzwyczajeni do dostępności alkoholu nawet na obiektach sportowych?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.