Facebook Google+ Twitter

Podczas urlopu nad morzem, nie leż, zwiedzaj!

Wczasowicze przyjeżdżając nad morze, nastawiają się na odpoczynek statyczny, tj. leżenie na plaży, ewentualne kąpiele, a wieczorem spacery po nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej. Warto to zmienić i zwiedzać atrakcyjne nadmorskie miejscowości.

Leżymy na plaży? / Fot. Elżbieta SadowskaSama byłam niedawno nad morzem z rodziną i przyznaję, że też ulegliśmy temu schematowi. Dopiero gdy po tygodniu wracaliśmy z Międzyzdrojów do Szczecina, przejeżdżając przez Wolin, pomyślałam, dlaczego podczas kilkudniowych pobytów w Międzyzdrojach, nie jeździmy po południu na wycieczki po okolicznych nadmorskich miejscowościach, czy chociażby do Wolina.

No właśnie, gdy nie ma pogody, gdy plaży ma się już dość, można przecież wsiąść do samochodu lub busa i pojechać wzdłuż wybrzeża, do urokliwych wypoczynkowych miejscowości nadmorskich. Właściwie od Świnoujścia po Kołobrzeg (Międzyzdroje, Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek, Pobierowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Mrzeżyno, Dźwirzyna) nawet dalej za Kołobrzeg przez Ustronie Morskie, Sarbinowo, Mielno, Unieście, byłoby co zwiedzać.

Najlepiej byłoby zakwaterować się w połowie drogi miedzy Świnoujściem i Kołobrzegiem, w Rewalu, czy Pobierowie (tam miejscowości nadmorskie są co krok), pozostawiając sobie Kołobrzeg, Świnoujście, Międzyzdroje do osobnego zwiedzania. Mając kilka czy kilkanaście dni urlopu, zamiast siedzieć w jednym miejscu, lepiej np. co dwa, trzy dni przenosić się z miejscowości do miejscowości, ze Świnoujścia (Międzyzdroje) do Dziwnowa (Międzywodzie, Dziwnówek), z Dziwnowa do Rewala (Pobierowo, Trzęsacz, Niechorze), z Rewala do Dźwirzyna (Mrzeżyno, Grzybowo, Kołobrzeg) itd.

"Pirackie statki" na przystani w Dziwnowie / Fot. Elżbieta SadowskaDziwnów kusi rejsami „pirackich statków”, Dziwnówek wieżowcami nad brzegiem morza, Pobierowo Błękitną Flagą, Pustkowo repliką krzyża z Giewontu, Trzęsacz ruinami gotyckiego kościoła, Rewal przestronnymi tarasami widokowymi, Niechorze zespołem latarni morskich (i foką, która osiedliła się nieopodal latarni morskiej), Mrzeżyno specyficznie ukształtowanym falochronem portowym, Dźwirzyno nowym mostem nad Błotnicą.

Może warto statyczny pobyt w w wypoczynkowych miejscowościach nadmorskich zmienić w trasę turystyczną szlakiem nadmorskich miejscowości wypoczynkowych. Polacy częściej wyjeżdżają nad Morze Adriatyckie, niż nasz rodzimy Bałyk. Niemcy mając ekskluzywne wypoczynkowe miejscowości nadmorskie (m/in Ahlbeck, Heringsdorf) wolą wypoczywać na polskim wybrzeżu, bo luz, dobra zabawa i atmosfera prawdziwego wypoczynku jest tylko w polskich miejscowości nadmorskich.

Znajdź nas na Google+


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Podczas urlopu nad morzem, zwiedzajmy też miejscowości nadmorskie!.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 rzep
  • rzep
  • 13.07.2012 15:23

Na piwko .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczasowicze ruszcie się z plaży!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.