Facebook Google+ Twitter

Poddaj się badaniom - Śląska Wiosna Onkologiczna

W ramach Śląskiej Wiosny Onkologicznej 2010, której w Bytomiu patronuje prezydent Piotr Koj, znalazły się m.in. bezpłatne badania krwi.

W ramach akcji organizowanej przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 z bezpłatnych przesiewowych badań morfologii krwi będzie mogło skorzystać 3 tys. osób.

Ruch, jak w ulu, chętnych do badań wielu, a finansów starczy dla 3000 chętnych... / Fot. Piotr A.JeleńBadania przesiewowe wykonuje się główne w celu wykrycia choroby we wczesnej fazie, postawienia wstępnej diagnozy. Podstawowe badanie diagnostyczne i przesiewowe krwi, polegające na ilościowej i jakościowej ocenie elementów morfotycznych krwi, zaleca się wykonywać raz w roku.

Oznaczenie morfologii z rozmazem, poziomem retikulocytów i unikalnym parametrem Chr, umożliwia określenie stanu zdrowia oraz natychmiastowe rozpoznanie anemii z niedoboru żelaza, ocenę gospodarki żelazowej w organizmie oraz monitorowanie leczenia w przypadku konieczności terapii substytucyjnej preparatami żelaza.

Na badania można się zgłaszać w każdą środę w godzinach od 7:30 do 10 w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej. Wyniki można odebrać po tygodniu od pobrania krwi, po okazaniu dowodu tożsamości lub upoważnienia wystawionego przez osobę przebadaną. Na badanie należy przyjść na czczo.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

I wszystko w porządku po ubiegłotygodniowych badaniach, zachęcam tych, którzy jeszcze nie skorzystali, także dla mieszkańców spoza Bytomia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W środę odbierzemy wyniki i zobaczymy, co w trawie piszczy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, zdrowie najważniejsze.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.