Facebook Google+ Twitter

Podejrzany o napady na banki zatrzymany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-27 14:56

Małopolska policja zatrzymała osobę podejrzaną o napady na banki w Krakowie i w Dębicy na początku roku. 29-letniemu mężczyźnie, który usłyszał zarzut napadów z użyciem niebezpiecznego narzędzia, grozi 12 pozbawienia wolności.

Mężczyznę zatrzymano w jednym z krakowskich banków dzięki współpracy specjalnej grupy policyjnej z bankowcami. Złodziej został rozpoznany na podstawie rysopisu, który sporządzono po poprzednich napadach. Obsługa placówki rozpoznała poszukiwanego i dyskretnie powiadomiła policję. Po zatrzymaniu mężczyzna przyznał się przygotowywał nowy skok.

Zatrzymany to 29-letni mieszkaniec Podkarpacia. Policja przypisuje mu pięć napadów - cztery na placówki w Krakowie i jeden na bank w Dębicy w styczniu i lutym. Według śledczych, zatrzymany nie był dotąd karany. Jak informuje policja, napady, które przygotowywał, zawsze wyglądały w ten sam sposób. Najpierw złodziej obserwował placówkę, sprawdzał zabezpieczenia i ustawienie kamer.
Następnie wyczekiwał na moment, gdy w środku nie będzie klientów, wbiegał do środka i grożąc obsłudze pistoletem gazowym żądał wypłaty pieniędzy z kasy.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.