Facebook Google+ Twitter

Podejrzany o pedofilię Amerykanin zatrzymany w Polsce

Poszukiwany na całym świecie 39-letni Amerykanin, który w Stanach Zjednoczonych podejrzewany jest o pedofilię, został zatrzymany w Gliwicach. Zatrzymała go Straż Graniczna. Amerykanin był pasażerem autobusu międzynarodowej linii Kraków - Oslo.

Zatrzymany jest jedna z tzw. top listy poszukiwanych osób przez amerykańskie i międzynarodowe służby. Mężczyzna obawiał się zatrzymania podczas kontroli Straży Granicznej, dlatego podawał się za innego obywatela Stanów Zjednoczonych posługując się wizytówką konsultanta polskiej firmy i biletem autobusowym z tymi samymi danymi - informuje Życie Warszawy

Słuzba Celna odnalazła prawdziwy paszport Amerykanina w jego bagażu i natychmiast zweryfikowała jego nazwisko w bazie danych Interpolu, z którego wynika, że John Edward H. jest poszukiwany za molestowanie seksualne pięciu chłopców w wieku od 10 do 16 lat.

John Edward H. przed organami ścigania uciekł do Niemiec w 2009 roku. Umożliwiło mu to swobodne poruszanie się po państwach, które są w strefie Schengen. Z Polski chciał odstać się do Kopenhagi.

W piątek zatrzymany stanie przed gliwickim sądem, który zadecyduje o jego aresztowaniu i przekazaniu do Stanów Zjednoczonych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.