Facebook Google+ Twitter

"Podglądacz czy Kreator?" w Starej Galerii ZPAF

Wystawa "Podglądacz czy Kreator?" w Starej Galerii ZPAF - zaproszenie

Stara Galeria ZPAF, Pl. Zamkowy 8, Warszawa Wernisaż wystawy 22 kwietnia 2013, godzina 18.00 Wystawa czynna do 27.05.2013 r. / Fot. ZPAFKim jest współczesny fotograf? Jaki jest jego punkt widzenia zza obiektywu aparatu? Obserwuje – mniej lub bardziej chłodno – aby zatrzymać chwilę w jej zastanym kształcie, czy też opowiada świat twórczo „odkształcony” przez emocje i wyobraźnię autora, albo – idąc jeszcze dalej – swobodnie kreuje obraz uwalniając fotografowane fragmenty rzeczywistości od obowiązku realistycznego znaczenia. Czy jest w tych sposobach patrzenia jakiś wspólny mianownik, na który różnice pokoleniowe i osobowościowe nie mają wpływu? Czy wręcz przeciwnie - każdy znajduje unikatową, jedyną w swoim rodzaju postawę twórczą?

Wystawa Podglądacz czy Kreator? jest próbą odpowiedzi na te pytania. Jedynym ograniczeniem, jakie mieli fotografowie z Okręgu Warszawskiego ZPAF był czas stworzenia pracy. Nie mogły powstać przed 2011 rokiem, by odpowiedzi te były jak najbardziej aktualne.

Wystawa pokazuje mozaikę postaw artystycznych. Zdecydowanie wspólne dla autorów jest zainteresowanie człowiekiem. Zainteresowanie realizowane przez fotografowanie innych, ale w dużej części także siebie. Zaobserwowanym sytuacjom ulicznym, podglądaniu zdarzeń i chwil towarzyszą świadome i bardzo konsekwentne kreacje autorów jako bohaterów własnych opowieści.

Do wystawy wybrałam ponad 50 fotografii autorstwa 21 fotografików, w znakomitej większości
są to prace "klasyczne" dwuwymiarowe, tylko dwóch autorów wykorzystało możliwości nowych mediów.
- Katarzyna Żebrowska


Stara Galeria ZPAF, Pl. Zamkowy 8, Warszawa
Wernisaż wystawy 22 kwietnia 2013, godzina 18.00
Wystawa czynna do 27.05.2013 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.