Facebook Google+ Twitter

Podglądaj życie bocianów przez globalną telewizję mobilną

W ramach wiosennej inicjatywy promocji telewizji ruchomej (mobilnej), każdy mieszkaniec Polski może już podglądać i podsłuchiwać bocianie życie przez telefon komórkowy lub inne urządzenie mobilne.

Pojawienie się pierwszego bociana w obserwowanym przez www i WAP gnieździe w Przygodzicach. / Fot. Monika OkuniewiczInicjatywa promocji telewizji ruchomej (mobilnej) realizowana poprzez internetową transmisję z gniazda bocianów w Przygodzicach w Dolinie Baryczy wpisuje się znakomicie w stanowisko Parlamentu Europejskiego w/s promocji takiej telewizji i z tego względu objęta została specjalnym patronatem przez dwie najważniejsze dla rozwoju telewizji komórkowej w Polsce i Unii Europejskiej osoby: panią Vivian Reding, komisarz Parlamentu Europejskiego ds. Społeczeństwa Informacyjnego i Mediów oraz panią Annę Streżyńską, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Możliwości odbioru przekazu przez telefony komórkowe i komputery

Poza transmisją multimedialną dla komputerów i telefonów komórkowych na stronach nulloraz wap.bocianyonline.pl, dostępna jest również emisja odświeżanych cyklicznie zdjęć na specjalnej stronie www.bociany.ec.p oraz wap.ittv.pl. Przekaz strumieniowy dostępny jest na otwartych światowych platformach internetowych telewizji P2P, live broadcasting oraz mobiTV iTTv™.

Przylot żony "Dziedzica" - "Przygody". / Fot. "Strongbaby"Przekaz z Przygodzic realizowany jest w oparciu o najwyższej jakości sprzęt i oprogramowanie do kompresji obrazu i dźwięku, bardzo sprawne i wydajne łącza nadające oraz najwyższej jakości serwery dostępowe.
Transmisja mobilna wspierana jest przez jedne z najbardziej wyspecjalizowanych i doświadczonych w tej dziedzinie europejskich serwisów oprogramowania dla telefonii komórkowej i telewizji ruchomej, a sam przekaz do sieci Internet realizowany jest przez jeden z pierwszych w naszym kraju i UE serwis internetowej telewizji komórkowej mobiTV iTTv™ Lublin.

Zastosowane dotychczas rozwiązania pozwalają bocianim fanom cieszyć się obrazem bardzo wysokiej jakości oraz dźwiękiem realizowanym w technologii Hi-Fi. Poza przekazem obrazu i dźwięku z bocianiego gniazda w Przygodzicach dostępny jest komórkowy i komputerowy bociani czat, forum www.bocianyzprzygodzic.pun.pl i galeria.

Przylot bocianów

Przylot pierwszego bociana do obserwowanego przez użytkowników komputerów i telefonów komórkowych gniazda w Przygodzicach, zaobserwowała i sfotografowała internautka o nicku „Monika191”, czyli Monika Okuniewicz, w dniu 28 marca o godzinie 9.05, zaledwie o 50 sekund wcześniej niż „Jola”, czyli Elżbieta Olczak i o 82 sekundy wyprzedzając internautkę o nicku „Magdag”, czyli Magdalenę Gabryś. Co ciekawe, data 28 marca jest niejako symboliczna dla bocianiej kamery, bo rocznicowa - dokładnie 28 marca 2006 r. kamera zarejestrowała i okazała światu pierwszego w swej historii bociana.

Bociany niosą mobilną telewizję. / Fot. Andrzej FilipowiczJak widać i polskie bociany lubią rocznice oraz pojawianie się na wizji w uroczystej chwili. Prawdopodobnie bocianim zwyczajem to samiec o imieniu „Dziedzic”, jak nazwali go w 2006 r. internauci, zajął gniazdo zlokalizowane na kominie nieczynnej już obecnie kotłowni Urzędu Gminy w Przygodzicach. Już 31 marca, o godzinie 10.52, doczekał się przylotu swej partnerki, nazywanej „Przygodą”. W obu przypadkach nie wiadomo, czy chodzi o te same ptaki, obserwowane w 2006 i 2007 r., gdyż nie są one obrączkowane, ale prawie każdy z internautów wierzy, że to właśnie „ich” „Przygoda” i „Dziedzic”. W każdym razie albo oba boćki już się znały z poprzednich lat, albo połączyło je błyskawiczne uczucie, bo między 10.52 a 13 aż dwanaście razy uprawiały bociani seks (zresztą wymagający od samca dość akrobatycznych umiejętności), jak zanotowała jedna z najbardziej aktywnych internautek, Svetlana Vranová z czeskich Pardubic.

Dnia 1 kwietnia, podczas pobytu bocianów na żerowisku, w perfekcyjnie szybkim czasie i z zegarmistrzowską dokładnością, została zamontowana, sprowadzona specjalnie z Tajwanu przez serwis Suma na zlecenie Urzędu Gminy Przygodzice, pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Unii Europejskiej i świecie kamer sieciowych Progressive Scan CCD z zoomem optycznym x 18, która generuje obraz jakości cyfrowej TV wysokiej rozdzielczości. Po podłączeniu i konfiguracji nowej kamery do serwerów transmisji strumieniowej internauci będą mogli w swoich telefonach komórkowych i monitorach oglądać takie szczegóły bocianiego życia jak jaja pękające pod naporem pisklaków.

Bociany ambasadorami Polski na świecie

W roku ubiegłym transmisję z Przygodzic obejrzało ponad 3 miliony rozsianych po całym świecie internautów, którzy okrzyknęli „Przygodę” i „Dziedzica” - mieszkańców obserwowanego gniazda - „wirtualnymi ambasadorami Polski w świecie”. Przygodzickie bociany stały się hitem jednej z otwartych, publicznych platform Internetowej TV przewyższając oglądalnością takie pozycje jak „Mission Impossible”.

Rozkład krajów z największymi ilościami wejść odpowiada głównym skupiskom Polonii na świecie: w czołówce krajów europejskich są Litwa, Niemcy, Wielka Brytania i Irlandia (pojedynczych bocianolubów ma i Watykan…), sporo internautów obserwuje też bociany z USA, Brazylii i Australii. Ale są i użytkownicy z krajów bardziej egzotycznych i mało „polonijnych”, jak Panama, Belize, Boliwia, Laos czy Wietnam. Średni czas podłączenia do multimedialnego strumienia transmisji, tzw. "przylepne oczy" wyniósł 2 godziny 50 minut 20 sekund, najdłuższe podłączenie trwało 64 godziny i zostało przerwane awarią zasilania encodera transmisji - informuje iTTv Lublin.
Z myślą o obcokrajowcach, pod adresem www.storks.pl i wap.storks.pl uruchomiona została anglojęzyczna wersja łączącej wszystkie obserwowane online gniazda strony www.bocianyonline.pl oraz wap.bocianyonline.pl.

Przylot żony "Dziedzica" - "Przygody". / Fot. "Strongbaby"Organizatorzy przekazu z gniazda bocianów białych w Przygodzicach przewidują, że w roku bieżącym ilość obserwatorów życia bocianów może przekroczyć 10 milionów użytkowników komputerów i telefonów komórkowych.

Zapraszamy do śledzenia losów bocianiej rodziny „Przygody” i „Dziedzica”, których gniazdo jako jedyne w świecie dostępne jest mobilnie i poza oglądaniem obrazu pozwala wsłuchiwać się w odgłosy otoczenia przez komputery podłączone do sieci www i telefony komórkowe z aktywnymi usługami 2,5/3G.

Dla najbardziej wytrwałych obserwatorów bocianich zwyczajów WorldCam, PwG OTOP i Grupa iTTv™ przygotowały specjalne, bardzo atrakcyjne nagrody niespodzianki: tutaj

Więcej informacji oraz przekaz na żywo dla użytkowników komputerów dostępny jest na stronach http://www.bociany.ec.pl i www.bociany.ittv.pl oraz mobilnie dla telefonów komórkowych przez wap.bocianyonline.pl.
Inne obserwowane w naszym kraju i UE gniazda zostały skatalogowane na stronie www.bocianyonline.pl.

Bądź pierwsza lub pierwszy - "złap na żywo bocianie jajo lub inny cykl życia bocianów z Przygodzic przez www lub WAP"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

no teraz to bocianów nie ma bo w Afryce albo właśnie dolatują,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe. A swoją drogą bociany to jeden z klasycznych symboli Polski. Tak jak trzylistna koniczynka jest symbolem Irlandii. I oni ciągle używają jej np. w biżuterii. Na tej stronie jak widać też ktoś wpadł na ten pomysł - bocianie kolczyki wyglądają fajnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehe....bociani Big Brother ...:)

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.