Facebook Google+ Twitter

Podgórska Jesień Kulturalna

Już 18 września rozpocznie się Podgórska Jesień Kulturalna. Coroczne święto największej dzielnicy Krakowa - Podgórza jest pomyślane jako całościowa propozycja kulturalno-artystyczna, adresowana do wszystkich mieszkańców Krakowa.

 / Fot. logo imprezyPodgórze to prawobrzeżna część miasta o niezwykłym znaczeniu dla historii Polski i Krakowa - tu bowiem znajdują się zabytki najwyższej rangi, takie jak : Kopiec Krakusa, Kościół i Fort św. Benedykta, Obóz Płaszów.

Podgórska Jesień Kulturalna obejmuje imprezy plenerowe, konkursy, koncerty, spektakle, wystawy, imprezy filmowe. Kulminacyjnym punktem Podgórskiej Jesieni Kulturalnej będzie jak co roku impreza plenerowa „Powitanie jesieni”, która odbywa się na Placu Niepodległości. Uczestniczy w niej zazwyczaj kilka tysięcy osób.
Imprezy odbywać się będą w najpiękniejszych miejscach Podgórza: Parku im. W. Bednarskiego, na Placu Niepodległości, w Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY, Dworze Czeczów, Kinoteatrze WRZOS czy w Kamieniołomie Jana Pawła II oraz w kościołach i placówkach kulturalnych Podgórza a także w Opactwie Benedyktyńskim w Tyńcu. Planowanych jest w sumie około 60 imprez.

Najważniejsze z nich to : koncerty( Fun de Nite, Anna Treter, Andrzej Piaseczny, Lala i Jevo Komando , Kwartet Jorgi , Marek Dyjak, Piotr Baron oraz Ensemble 56 ), spektakle ( Podgórska Scena Poezji z Bozena Adamek - Halina Poświatowska, trzy wieczory z monodramem w wykonaniu Wojciecha Michno (Teatr M.I.S.T., Kraków), Przemysława Sejmickiego (Teatr im. L. Solskiego, Tarnów) oraz Moniki Kufel (Teatr Barakha, Kraków). Imprezę zakończy powitanie jesieni - piknik dla mieszkańców i koncert Andrzeja Pasiecznego oraz pokaz ogni sztucznych.

Szczegółowy program imprezy dostępny na www.dkpodgorze.krakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.