Facebook Google+ Twitter

Podgórska Scena Poezji. Debiuty w marcu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-26 16:48

Krakowska inicjatywa kulturalna - Podgórska Scena Poezji zaprasza na marcowe spotkania z literatura współczesną.

plakat / Fot. E. Włodarska-LorekJuż 1 marca w ramach projektu Podgórska Scena Poezji odbędzie się spotkanie z cyklu "Debiuty" z Martą Kapelińską i Karolem Graczykiem.

Prowadzenie: Ewa Włodarska-Lorek.

Marta Kapelińska (ur. 1988) - poetka, przed debiutem książkowym. Nagradzana i wyróżniana w licznych konkursach m.in.: I Nagroda w II OKP „Struna Orficka” im. W. Bąka (Ostrów Wlkp. 2007), III Nagroda w VI OKP dla Młodych Twórców im. Z. Dominiaka „Moje Świata Widzenie” (Łódź 2008), wyróżnienie w XXIII OKP „O liść konwalii” im. Z. Herberta (Toruń 2009), III Nagroda w VI OKP im. L. Bakuły „Bursztynowa Róża” (Ustka 2009), wyróżnienie w XVII OKP im. M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (Katowice 2010), I Nagroda w OKP XVII Piastowskiej Biesiady Poetyckiej (Piastów 2010), wyróżnienie w XXII OKP „O Laur Opina” (Ciechanów 2010). Publikowała swoje wiersze w "Toposie" oraz "Blizie". Pochodzi z Rychwała (niedaleko Konina), obecnie mieszka w Toruniu, gdzie studiuje kulturoznawstwo.

Karol Graczyk ur. w 1984 roku w Gorzowie Wlkp. Uprawia poezję, prozę, zajmuje się dziennikarstwem. Od stycznia 2006. r. jest redaktorem stworzonego przez siebie internetowego miesięcznika sztuki – Polskie Kulturalne Podziemie(www.pkpzin.com). Swoje teksty publikował m.in. w „Akancie”, „Vers Libre”, „Szafie”, „Poeticonie”, „Obrzeżach”, „Łabuziu”, „Migotaniach”, „Śladzie” i „Pinezce”. Autor zbiorów wierszy „Oko i oko” oraz „Osiemdziesiąt cztery”.

więcej http://dkpodgorze.krakow.pl/content/view/1310/111/


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.