Facebook Google+ Twitter

Podhale: mają kanalizację, a ścieki nadal lądują na polach

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2010-03-22 17:27

Gmina Poronin wraz z gminą Kościelisko szybko rozwija się pod względem turystycznym. Powstają nowe, ładne pensjonaty i kwatery noclegowe. Jednak od zaplecza nie jest już tak pięknie. Mimo skanalizowania niemal w całości gmin nadal praktykuje się wylewanie fekaliów na pola.

Walkę z nielegalnym wylewaniem nieczystości na pola lub do cieków wodnych podjęły wzmocnione siły straży gminnej działającej zarówno w Poroninie jak i w Kościelisku.

- Przyjęliśmy czterech nowych pracowników, którzy ruszyli w teren- informuje komendant straży Marceli Wielopolski. - Na pierwszy ogień poszła więc sprawa najważniejsza - podłączenia do kanalizacji.
Mieszkańcy skanalizowanych gmin mają bowiem obowiązek podłączenia się do systemu odpływowego.

- Na mocy ustawy o porządku w gminie wszyscy mieszkańcy muszą się podłączyć do kanalizacji - wyjaśnia Marek Kokoszka, prezes Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Nowym Targu. - Wyjątek stanowią ci, którzy nie mają technicznej możliwości takiego podłączenia.

Jak się okazuje, nie wszyscy mieszkańcy, którzy byli do tego zobligowani to uczynili. Nadal wolą pozbywać się nieczystości jak za dawnych lat wlewając je - dosłownie - gdzie popadnie. Nie troszczą się także o opróżnianie szamba.

Łukasz Razowski
Czytaj więcej: http://zakopane.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.