132894 miejsce

Podhale wygrywa w "jaskini lwa". Mistrzostwo już w środę?

Dziewięć goli, bramka sezonu Baranyka, emocje do ostatniej sekundy i wygrana Podhala. Nowotarżanie, którzy mieli nie przystąpić do rozgrywek wygrali drugie spotkanie z faworyzowaną Cracovią w finale hokejowych rozgrywek.

/ Fot. Jacek Bednarczyk /PAPPrzed rozpoczęciem play-off, dużo mówiło się o tym, że Podhale może nie przystąpić do fazy decydującej o mistrzostwie. W grudniu zespół z Nowego Targu stracił głównego sponsora. Czar gorczy przelała porażka 11-3 właśnie z Cracovią. Ostatecznie "Górale" zdecydowali się wystąpić w play-off i są na najlepszej drodze do 19. tytułu mistrzowskiego.

Faworyzowany był zespół Cracovii, który przegrał pierwszy mecz finałowy. Dlatego przed drugim spotkaniem kibice "Pasów" nie dopuszczali do siebie myśli o tym, że historia może się powtórzyć. Biało-czerwoni zaczęli z wielkim animuszem. Już w trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Laszkiewicz. Kilka chwil później Podhale grające w osłabieniu traci drugą bramkę. Tym razem Piotrowski dostrzegł leżącego w jednym rogu bramki Zborowskiego, objechał ją i z bliska umieścił krążek w bramce. Podhale potrzebowało zaledwie 14 sekund, by odpowiedzieć golem. Nie minęła minuta, a Zapała mógł doprowadzić do wyrównania, ale po jego strzale krążek trafił w poprzeczkę.

Tuż po rozpoczęciu drugiej tercjiŁopuski strzałem z trzech metrów pokonał Zborowskiego. Tym razem nowotarżanie potrzebowali nieco ponad minuty aby zdobyć bramkę kontaktową. W 30. minucie był już remis 3-3. Bakrilk po zagraniu Ivicica pokonał Radziszewskiego. Krakowianie w tym spotkaniu raz jeszcze wyszli na prowadzenie po samobójczym trafieniu nowotarżan.

Początek trzeciej tercji to strzał rozgrywek w wykonaniu Baranyka. Hokeista Podhala wyglądał na znudzonego, aż w pewnej chwili uderzył z kilkunastu metrów z dość trudnej pozycji. Krążek odbił się od spojenia słupka z poprzeczką i był remis 4-4. Po tej bramce bramkarz Cracovii Radziszewski poprosił o zmianę. Gracze z Nowego Targu potrzebowali zaledwie 5 minut by pokonać Rączkę. Ivcic uderzył mocno spod niebieskiej linii. Krążek uciekł z rąk bramkarza Pasów i Podhale po raz pierwszy wyszło na prowadzenie, którego nie oddało już do końca spotkania.

Wydaje się, że Podhale znalazło sposób na zespół Cracovii. Siłą zespołu z Nowego Targu jest ich nieprzewidywalność. Trener Jancuska nie trzyma się utartych schematów, o czym świadczy choćby dzisiejsza gra Gaja jako napastnika. Cracovia wręcz przeciwnie. Ma utarte schematy, które są do przewidzenia. O sile "Pasów" decyduje pierwsza piątka. Jednak kiedy skutecznie się ją wyłączy z gry, biało-czerwoni tracą swój motor napędowy.

Dzięki dwóm zwycięstwom w Krakowie Podhale prowadzi w rywalizacji 2-1. Najbliższe dwa mecze (16 i 17 marca) rozegra na własnym lodowisku. Jeśli wszystko ułoży się po myśli nowotarżan, już w środę będą mogli cieszyć się z mistrzostwa kraju. Warunek jest jeden: wygrać dwukrotnie z Cracovią. Ta jednak z pewnością łatwo skóry nie sprzeda.

CRACOVIA-PODHALE 4 : 5 (2:1, 2:2, 0:2)

1:0- D. Laszkiewicz 2:45
2:0- Piotrowski 8:23
2:1- Baranyk 8:37
3:1- Łopuski 21:26
3:2- Sulka 22:34
3:3- Bakrlik 30:26
4:3- Radwański 36:49