Facebook Google+ Twitter

Podkarpacie: alarm przeciwpowodziowy w Rzeszowie

W stolicy Podkarpacia Wisłok przekroczył stan alarmowy o 121 cm, a Wisłoka w Krajowicach o 187 cm.

Kobieta z wózkiem na zalanych przez Wisłok bulwarach w Rzeszowie / Fot. PAP/Darek DelmanowiczW Jaśle podtopionych jest około 80 domów, w powiecie dębickim - niemal 80 gospodarstw. Po przejściu fali kulminacyjnej przez Krosno, podtopionych jest 200 domów.

W związku z pogarszającą się sytuacją, alarmy przeciwpowodziowe ogłaszane są w kolejnych powiatach. Wedle najnowszych informacji, zostały nim objęte następujące powiaty: ropczycko-sędziszowski, jasielski, sanocki (gmina Zarszyn i Sanok), krośnieński, dębicki (gmina Dębica i Brzostek), strzyżowski, mielecki, rzeszowski (gminy: Boguchwała, Lubenia, Dynów, Tyczyn, Trzebownisko), krośnieński oraz powiat łańcucki (gminy:Czarna, Białobrzegi, Żołynia). Alarmy przeciwpowodziowe obowiązują w Rzeszowie, Mielcu, Dynowie oraz na terenie gminy Haczów.

Rzeszowskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje też o obowiązującym pogotowiu przeciwpowodziowym m.in. w powiecie brzozowskim, części powiatu rzeszowskiego (gminy: Błażowa, Chmielnik, Hyżne, Sokołów Młp.), powiatach przemyskim i tarnobrzeskim. Podobnie jest w Kolbuszowej, Krośnie i Dębicy. W Bieszczadach pogotowiem przeciwpowodziowym objęto gminy: Czarna, Lutowiska oraz Ustrzyki Dolne.

Na terenie województwa nieprzejezdny jest odcinek drogi krajowej nr 73 w miejscowości Krajowice, a także w Miejscu Piastowym (droga krajowa nr 9) oraz droga Jaślany - Szczucin w Gawłuszowicach.

Wisłoka i Wisłok

Fala kulminacyjna na Wisłoce będzie się przemieszczać i może spowodować w ciągu najbliższej doby osiągnięcie stanu w Pustkowie 9 metrów, a nocą w Mielcu - 820 cm. Pocieszające jest to, że w górze zlewni sytuacja się stabilizuje.

Rano przez Krosno przeszła fala kulminacyjna. Na rzece wezbranie będzie się przemieszczać. Wieczorem fala dotrze do Rzeszowa. Może mieć 600 cm. Jutro dotrze do Tryńczy, może mieć nawet 770 cm.

W ciągu najbliższej doby sytuacja w górnych odcinkach Wisłoka i Wisłoki ma się poprawiać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Troszkę mnie fotka niepokoi . Ślady na wodzie wskazują , że młoda dama pcha swoje (cudze?) dziecię na głębinę....hmmmmm (?!)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.05.2010 12:14

Milo Cie znów poczytać, Alu... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.