Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29384 miejsce

Podkarpacie. Bomby, granaty i strzały, czyli "Militariada 2010"

Nowa Dęba będzie mieć już po raz drugi swoją imprezę. O czym mowa? O ogólnopolskiej "Militariadzie 2010", która od 25 do 27 czerwca 2010 r. odbędzie się właśnie w Nowej Dębie.

"Militariada 2009" - Akcja pod Krężnicą Okrągłą z 24 maja 1944 r. - rekonstrukcja historyczna w Nowej Dębie / Fot. Fot. Mateusz Urbaniak, Marek GilPromocja miasta, firm zbrojeniowych i ciekawych miejsc w Nowej Dębie, to tak naprawdę dewiza tego podkarpackiego miasta. Joanna Lewicka, która zajmuje się promocją w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba mówi: - Chcąc podkreślić militarny charakter miasta, po raz kolejny organizujemy „Militariadę”.

Kto wpadł na pomysł?

Impreza jak mówi Lewicka - zacznie się „mocnym” historycznym uderzeniem, po czym, zgodnie z dewizą Alfreda Hitchcocka, napięcie będzie już tylko rosło… . - Wybuchy bomb, granaty, strzały - to tylko cząstka wrażeń, jakie zagoszczą w mieście "ludzi lasów”. Do tego: koncerty muzyczne na niespotykanym na Podkarpaciu poziomie. Zainwestowaliśmy w artystów. Wystąpi
m. in. Armia i Strachy na Lachy, którzy zagoszczą na naszej militarnej ziemi nowodębskiej. - dodaje Lewicka.

Baner reklamowy / Fot. OrganizatorZa pomysłem i organizacją stoi jak w ubiegłym roku Joanna Lewicka, która pracuje w nowodębskim ratuszu od września 2008r. na stanowisku podinspektora ds. promocji UMiG.

Dlaczego właśnie Nowa Dęba?

Nowa Dęba to miasto z wieloletnimi tradycjami w przemyśle zbrojeniowym. - Na jego terenie położony jest poligon Dęba - Lipa, działa Jednostka Wojskowa 2090, tu w 1937 r. powstała Wytwórnia Amunicji nr 3, a obecnie działają Zakłady Metalowe „Dezamet”. - Impreza ma podłoże historyczno – wojskowe - mówi organizatorka i dodaje: - Będziemy propagować wiedzę na temat obronności, przybliżając historię wojskowości, szerząc wychowanie patriotyczne i zainteresowanie militarno-kolekcjonerskie w atmosferze pokojowego wykorzystania techniki wojskowej.

Przygotowania możemy śledzić na specjalnie przygotowanej stronie internetowej - www.militariada.nowadeba.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.03.2010 21:22

Do wojska kiedyś się nie garnęli, jak już to wielu szło do armii z przymusu... Teraz niema obowiązku obywania służby wojskowej, to widzę, że wielu lubi takie zabawy w wojsko:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli uważasz tak jak ja :Kliknij gwiazdkę, bo to najsympatyczniejszy komentarz dla autora lub napisz, sfotografuj lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.