Facebook Google+ Twitter

Podkarpacie: gimnazjaliści napisali maturę z polskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-13 20:05

Gimnazjaliści ze Stalowej Woli wzięli udział w eksperymencie, jakim był pisemny egzamin maturalny z języka polskiego.

Eksperyment zorganizowało Polskie Radio Rzeszów wspólnie z gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli. Inicjatorem przedsięwzięcia był jeden z nauczycieli polonistów. Chodziło o to, aby udowodnić, że maturę na poziomie podstawowym są w stanie napisać uczniowie, którzy nie mieli do czynienia z materiałem przewidzianym programem nauczania szkoły średniej.

W eksperymencie wzięło udział 13 uczniów z różnych klas gimnazjum. Otrzymali test, jaki wypełniali tegoroczni maturzyści, pisali go w podobnym czasie, tzn. w ciągu 170 minut. Eksperyment był do końca trzymany w tajemnicy. Gimnazjaliści dopiero przed rozdaniem arkuszy egzaminacyjnych dowiedzieli się, przed jaką próbą staną.

Teraz prace uczniów ze Stalowej Woli zostaną sprawdzone zgodnie z kluczem przewidzianym przez Centralną Komisję Komisję Egzaminacyjną. Wyniki znane będą za tydzień. Wówczas okaże się, ilu gimnazjalistów prawidłowo napisało test maturalny z języka polskiego.

RRz-ów M.Domino, I.Piętak/orzechowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

nic nie bedzie. skoro to tylko 13 osob to mysle że to najlepsi uczniowie. I spokojnie maturę zdadzą (30%). Myślę, że będą nawet dość dobre wyniki. Oprócz tego, że pewnie to prymusi to jeszcze program gimnazjum obejmuje niektóre lektury z liceum. Fakt, w liceum inaczej się je troche omawia ale tez nie tak, zeby przeszkadzało to w interpretacji na teście. Na samym czytaniu ze zrozumieniem będą jechac jak po maśle. Spokojnie zdadzą. Wierze w nich! :) Ale faktycznie, ciekawa to rzecz. Czekam na ciąg dalszy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

:D Ciekaw jestem co będzie, jeśli wszyscy zdadzą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.