Facebook Google+ Twitter

Podkarpacie ma już nowe fotoradary, a będzie ich jeszcze więcej

Nowe, żółte fotoradary są właśnie montowane na Podkarpaciu. Na razie będzie ich dziesięć. Następne osiemnaście radarów zostanie postawione przy podkarpackich drogach wiosną przyszłego roku.

 / Fot. Rod, własnośc publicznaNa przełomie września i października Główny Inspektorat Transportu Drogowego zaplanował zamontowanie przy podkarpackich drogach dziesięć nowych fotoradarów. Żółte aparaty, rejestrujące wykroczenia, znajdą się w Trzcianie, Tarnowskiej Woli, Stobiernej, Skołoszowie, Rudnej Małej, Przeworsku, Parkoszu, Nowosielcu, Nowej Sarzynie oraz w Dębicy.

Kolejne osiemnaście fotoradarów w jaskrawożółtym kolorze stanie w województwie podkarpackim wiosną 2013 roku. Znana jest już ich lokalizacja, która została wyznaczona po konsultacji z policją. - To najbardziej niebezpieczne trasy w regionie, głównie odcinki dróg krajowych, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, m.in. okolice Domaradza, Dukli, Krasnego, Kraczkowej, Łańcuta i Sędziszowa Małopolskiego - informuje Mirosław Półtorak, naczelnik delegatury Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego na Polskę południowo-wschodnią.

Na tym jednak nie koniec zmian. Oprócz zamontowania 28 nowych fotoradarów, Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje w przyszłym roku zakupienie kolejnych urządzeń. Wszystko po to, by za dwa lata nie było w województwie podkarpackim ani jednego pustego masztu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.