Facebook Google+ Twitter

Podkarpacie: MCQ Wiosna 2010 - otwarcie sezonu motorowego

W niedzielę, 25 kwietnia, w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) odbędzie się impreza Moto Cross Quad Wiosna 2010. Imprezie towarzyszyć będą amatorskie przejazdy motorów crossowych, quadów.

W tym roku jak się dowiedziałem trasa została przedłużona o 100 m i wynosi teraz 1 km i 300 m. Zostały także dodane liczne wzniesienia, a także bariery ochronne. - zapowiadają organizatorzy MCQ 2010 / Fot. Informacje od organizatorówCykl pokazów MCQ 2010 wpisał się na stałe w kalendarz imprez w Nowej Dębie. - Nowa Dęba po raz kolejny będzie gościła miłośników sportów motorowych. W niedzielę, 25 kwietnia 2010r. na specjalnie przygotowanym torze, niemal w centrum miasta, będziemy uczestniczyć w zmaganiach zawodników w kategorii cross, quad i miniquad - mówią organizatorzy i dodają: Ponadto, jako organizatorzy zapewniamy dobrą zabawę, piknikową atmosferę, konkursy, a przede wszystkim sportową rywalizację.

Trasa wydłużona

W tym roku, jak się dowiedziałem, trasa została przedłużona o 100 m. Wynosi teraz 1 km i 300 m. Zostały także dodane liczne wzniesienia, a także bariery ochronne. - Zwiększyliśmy bezpieczeństwo samych zawodników, zadbaliśmy także o widzów. Tych ostatnich z roku na roku przybywa - mówi Konrad Wesołowski, organizator.

Co na torze?

- Ostre zakręty i łagodne łuki, nawroty, piaszczysta i szutrowa nawierzchnia, strome podjazdy, przeszkoda wodna, skocznie i odcinki proste... - mówi jeden z organizatorów. W ubiegłym roku mogliśmy zobaczyć moc maszyn, a zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności motoryzacyjne.

Specjalne zaproszenie dla czytelników Wiadomości24.pl

- Zapraszamy Państwa na pokazy już w tę niedzielę... Można rzec, że to największa zabawa tego typu na Podkarpaciu. Nie może Ciebie tam zabraknąć. Znajdzie się tam coś dla tych małych jak i dla dużych. Serdecznie zapraszamy zarówno autorów, jak i czytelników Wiadomości24.pl.

Przypomnijmy

- Wydarzenie to jest kontynuacją cyklu imprez pod hasłem "Piątek w mieście Nowa Dęba" organizowanego przez Stowarzyszenie "Dąb" z Nowej Dęby od 2007 roku. Z każdym rokiem impreza zyskuje na popularności i na stałe wpisała się w kalendarz sportów motorowych w regionie - mówi Wesołowski.

Impreza ma na celu promowanie miasta a także promocję produkcji silników na Zakładach Metalowych Dezamet S.A. Przypomnijmy, że ubiegłoroczne rozpoczęcie sezonu przyciągnęło wielu widzów, głównie za sprawą efektownych przejazdów. Wstęp wolny dla widzów i brak wpisowego dla uczestników to główne i chyba najważniejsze cele postawione przez organizatorów.

Rozpoczęcie zawodów - godz. 10.00. Zapisy uczestników od godz. 8.30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.