Facebook Google+ Twitter

Podkarpacie: Niedociągnięcia przy budowie linii kolejowej nr 71

Wiadomościom24.pl udało się dotrzeć do pracowników, którzy przy remoncie linii kolejowej nr 71 pracują po 18 godzin. - Nieprawidłowości jest więcej - uważa nasz rozmówca.

Artykuł "Czekali 11 lat, by zaczęły kursować pociągi", który ukazał się w niedzielny wieczór na łamach gazety internetowej Wiadomości24.pl, sprowokował wiele pytań a także skłonił do reakcji pracowników.

Prace powinny zostać zakończone 13 grudnia, jednak tak się nie stało

Powoli dobiegają końca prace na stacjach kolejowych w miejscowościach: Jadachy, Nowa Dęba i Tarnowska Wola. Prace, które jak się dowiedziałem, miały zostać zakończone do dnia 13 grudnia br. trwają nadal. Należy dodać, że w miejscowości Tarnowska Wola został zamknięty przejazd kolejowy.

"W związku z modernizacją linii kolejowej nr 71 Rzeszów - Warszawa w dniach od 11 grudnia 2009r. od godziny 7.00 do 16 grudnia 2009r. do godziny 7.00 będzie zamknięty dla ruchu kołowego przejazd kolejowy na drodze powiatowej nr 1117R Tarnowska Wola - Ślęzaki w miejscowości Tarnowska Wola. Ruch kołowy odbywać się będzie zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu. O wyznaczonych objazdach informować będą umieszczone w okolicy przejazdu znaki drogowe i tablice informacyjne" - informuje wykonawca robót.

To jednak nic w porównaniu z budową stacji kolejowej w miejscowości Huta Komorowska (stacja Majdan Królewski). Prace rozpoczęły się w minionym tygodniu a, jak widać na załączonym zdjęciu z niedzieli (13 grudnia 2009 r.), dopiero została postawiona konstrukcja pod stację. Śnieg i mróz jednak nie przeszkadza PKP.

- Panie unia daje pieniądze i trzeba je wykorzystać. Nikt nie patrzy, że jest ujemna temperatura i beton, który jest wylewany, popęka. Ma być oddane i to się liczy i tak już termin oddania minął - mówi Wiadomościom24.pl jeden z pracowników, który chce pozostać anonimowy. Sytuację można określić jako tragiczną, ponieważ pociągi już kursują, a pasażerowie nie mają możliwości nimi podróżować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.