Facebook Google+ Twitter

Podkarpacie: Pierwsza ofiara powodzi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-26 09:46

Mieszkaniec Brzezin w powiecie ropczycko-sędziszowskim - to pierwsza ofiara tegorocznej powodzi na Podkarpaciu. Około 45-letni mężczyzna został porwany przez wezbrane wody rzeki Wielopolki.

Przez całą noc strażacy na Podkarpaciu walczyli ze skutkami nawałnic. Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak informuje, że najtrudniejsza sytuacja jest miejscowości Ropczyce, która w większości znalazła się pod wodą oraz w miejscowości Chechły.

Paweł Frątczak wyjaśnia, że doszło tam do znaczących zniszczeń - zerwane zostały linie energetyczne, w dwóch miejscach woda uszkodziła gazociąg. Pod wodą znajduje się ponad 1200 budynków, mieszkańcy nie mają prądu ani gazu. Na miejscu jest kilkanaście jednostek straży pożarnej.

W działaniach ratowniczych na Podkarpaciu bierze w sumie udział ponad tysiąc strażaków, 250 policjantów i 60 żołnierzy. Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej zaznacza, że sytuacja powoli poprawia się, gdyż woda systematycznie opada. Poza powiatem ropczycko- sędziszowskim, gdzie zalanych zostało najwięcej miejscowości, strażacy na Podkarpaciu usuwają skutki wczorajszych nawałnic w powiecie dębickim, strzyżowskim oraz brzozowskim.

W akcji podkarpackim strażakom pomagają, strażacy z czterech województw oraz słuchacze dwóch szkół pożarniczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.