Facebook Google+ Twitter

Podkarpacie pożegnało generała Szablewskiego

W Rzeszowie o 12.40 zakończyło się pożegnanie nadbrygadiera Zbigniewa Szablewskiego, komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Kondukt żałobny wyruszył w drogę do Warszawy.

Kondukt żałobny w drodze z Rzeszowa do Warszawy / Fot. Mateusz UrbaniakTrumna z generałem Szablewskim w konwoju przewieziona została do rzeszowskiej katedry, w której o godz. 11 rozpoczęło się pożegnalne nabożeństwo.

Po mszy orszak żałobny wyruszy w kierunku Warszawy, gdzie pochowany zostanie nadbrygadier Zbigniew Szablewski - jedyny generał w historii, służący w podkarpackiej straży pożarnej.

Niezwykłe ostatnie pożegnanie generała na granicy województwa podkarpackiego. / Fot. Mateusz UrbaniakNiezwykłe wydarzenie odbyło się w Tarnobrzegu - Nagnajowie, gdzie nadbrygadier oficjalnie został pożegnany przez strażaków z całego regionu. To bowiem granica województw podkarpackiego i świętokrzyskiego na drodze do stolicy.

- W Nagnajowie orszak żałobny zatrzymał się na chwilę, a cześć oddali generałowi strażacy przy swoich samochodach bojowych. - tłumaczy Wiadomościom24.pl kapitan Jacek Widuch, rzecznik prasowy KM PSP w Tarnobrzegu. - Delegacje poszczególnych jednostek po raz ostatni oddały hołd swojemu zwierzchnikowi - dodaje Widuch.

Gen. Zbigniew Szablewski (52 lata) zmarł w niedzielę. Miał kłopoty z sercem. Zostawił żonę i trójkę dzieci Strażakiem był od 33 lat. Przez ostatnie trzy lata dowodził podkarpackimi strażakami. W maju br. z rąk Bronisława Komorowskiego, prezydenta RP, odebrał nominację generalską na stopień nadbrygadiera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

E.Terko
  • E.Terko
  • 10.08.2011 13:35

Żegnają go jak papierza. To jakaś kpina ! Nawet nie pochodził z Rzeszowa. Co to za nadczłowiek, który zasłużył sobie na taki pogrzeb ? Ktoś tu mocno przesadził !

Komentarz został ukrytyrozwiń
mistrz
  • mistrz
  • 10.08.2011 11:46

Na pewno był z PO i za PO a teraz jedzie tam gdzie siedzi PO !!!! I znów Platforma nada nam następnego z Warszawki i to wygląda tak jakby na podkarpaciu były same ułomki i nikt nie mógłby zostać szefenm straży !!!! WSTYD I HAŃBA !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.