Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28421 miejsce

Podkarpacie: Tragiczna sytuacja w gminie Baranów Sandomierski

Sytuacja w gminie Baranów Sandomierski wymknęła się spod kontroli straży i samych mieszkańców. Rzeka Trześniówka wystąpiła z brzegów już wczoraj, intensywnie padający w nocy deszcz spowodował podtopienia domów i zalanie dróg.

W wczorajszym artykule "Podkarpacie: powiat tarnobrzeski także zagrożony powodzią", który pojawił się o 22 nic nie zapowiadało takiego obrotu sytuacji.
Wczoraj najgorzej było w Baranowie Sandomierskim na rzecze Babulówka, gdzie prowadzona jest modernizacja wałów przeciwpowodziowych. Dziś o swoim istnieniu dała znać druga z głównych rzek - Trześniówka.
Około przedpołudnia wystąpiła ona poza wały przeciwpowodziowe zalewając setki hektarów pól uprawnych. Oprócz tego podtopiła najbliższe domostwa oraz drogę powiatową na wysokości mostu w Ślęzakach i Markach. Rano zostały odwołane autobusy komunikacji miejskiej PKS Tarnobrzeg.
Na miejscu stacjonują jednostki OSP z Marków, Dąbrowicy, Ślęzaków i Kaczaków. Strażaków około godziny 12 wspierały dwie jednostki PSP z Tarnobrzegu i Nowej Dęby. Na miejsce przybył także burmistrz MiG Baranów Sandomierski Mirosław Pluta z Wacławem Wróblem (starostą powiatu tarnobrzeskiego), Jackiem Hynowskim (v-ce starostą powiatu tarnobrzeskiego).
Bardzo licznie w nasypywaniu worków piachem pomagają mieszkańcy. Jak na razie nie podjęto decyzji o ewakuacji domostw. Jak się dowiedziałem nieoficjalnie jeśli wody będzie przybywać lekcje w szkole podstawowej i gimnazjum mogą zostać odwołane z powodu zamknięcia podmywanej przez rzekę dróg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Trudny czas i trudny egzamin...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.