Facebook Google+ Twitter

Podkarpacie: Trwa szacowanie strat po powodzi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-13 15:18

Na Podkarpaciu trwa szacowanie strat spowodowanych przez wczorajszą powódź. Po opadach deszczu w powiatach przemyskim i sanockim wezbrały lokalne potoki podtapiając kilkadziesiąt gospodarstw. Woda uszkodziła drogi, mosty i przepusty.

Wójt gminy Bircza Józef Żydownik, podkreśla, że straty będą większe niż po poprzednich powodziach, szczególnie w infrastrukturze drogowej. Woda zalała niektóre mosty, halę sportową i oczyszczalnię ścieków.

Wojewoda podkarpacki Mirosław Karapyta, który był na zalanych terenach, zadeklarował, że zwróci się do premiera o środki na usuwanie skutków powodzi jak tylko gminy podsumują straty. Dodatkowe pieniądze dla najbardziej poszkodowanych mieszkańców ma otrzymać pomoc społeczna.

Wójt gminy Bircza dodaje, że dużą pomocą służą mieszkańcom strażacy-ochotnicy, którzy wypompowują wodę z piwnic i zabezpieczają uszkodzone drogi.

Meteorolodzy ostrzegają przed kolejnymi opadami deszczu o charakterze burzowym. Spływ wód opadowych szczególnie na bieszczadzkich dopływach Sanu może powodować nowe lokalne podtopienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.