Facebook Google+ Twitter

Podkarpacie: Wielopolka zalała część Ropczyc. Trwa akcja ratunkowa

Do lokalnych podtopień doszło już w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, dębickim, sanockim, brzozowskim, ropczycko-sędziszowskim, strzyżowskim i w Krośnie. W Ropczycach, gdzie jestem, trwa akcji ratunkowa.

Ropczyce to miasto w województwie podkarpackim, w którym mieszka około 15 tysięcy mieszkańców. - Wczoraj na ogół padało w sumie od poranka - relacjonuje pani Halina Grudziąc, jedna z mieszkanek Ropczyc.

Mieszkańcom wieczorem został przedstawiony komunikat o możliwej i koniecznej ewakuacji przez megafony samochodów policji i straży pożarnej. Także wczoraj rozsypano ponad 20 tysięcy worków z piachem.Akcja ratunkowa została rozpoczęta po 2.00 kiedy to z koryta wystąpiła Wielopolka. Podtopiła większość miasta, co spowodowało zamknięcie drogi krajowej A4 na odcinku Sędziszów Małopolski – Dębica. Policja natychmiast zorganizowała objazdy, a miasto zostało zablokowane.

Do Ropczyc przed 4.00 przyjeżdżają pierwsze jednostki OSP z pobliskich miejscowości. Akcja ratunkowa nabiera rozpędu. Mieszkańcy pomagają strażakom i policjantom w ratowaniu ich dobytku.

- Przestało podać rano, jednak stan wód nie opada. Pracujemy od wczoraj, pomagają nam strażacy z innych miejscowości, policja. Sami mieszkańcy biorą licznie udział. - mówi jeden ze strażaków, biorący udział w akcji ratunkowej w Ropczycach.

Będąc na miejscu, sytuacji nie da się opisać. Centrum miasta zalane jest wodą, a do większości budynków od kilku godzin nie można się dostać. Jak się dowiedziałem od strażaków woda powoli opada. Zamknięty odcinek drogi A4 do 8.30 był nieprzejezdny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.