Facebook Google+ Twitter

Podkarpacie. Woda przecięła dwanaście dróg

Woda zalała niektóre drogi wojewódzkie i powiatowe. W regionie nieprzejezdnych jest dwanaście odcinków tras.

 / Fot. PAP/Stanisław RozpędzikNa Podkarpaciu ulewny deszcz spowodował liczne podtopienia oraz utrudnienia komunikacyjne. Rano dwanaście odcinków dróg było wyłączonych z ruchu.

Wedle najnowszych informacji Wojewódzkiej Komendy Policji w Rzeszowie, nie można przejechać przez most na Wisłoce w Gawłuszowicach (powiat mielecki). Zamknięty jest też most na drodze powiatowej między Łączkami Kucharskimi a Niedźwiadą w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Zamknięto drogę w Czarnej, jest to odcinek trasy z Łańcuta do Sokołowa Małopolskiego. Wyłączona z ruchu jest droga powiatowa w Białobrzegach, a także droga gminna między Przyszowem a Kołodziejami w powiecie stalowowolskim. Nieprzejezdna jest droga powiatowa Niebylec - Gwoźnica, Żarnowa – Glinik Zaborowski, Frysztak- Kobyle- Jazowa, a także Brzostek - Błażkowa.

Na drodze krajowej nr 73 relacji Pilzno - Jasło ruch odbywa się wahadłowo, natomiast nie można przejechać drogą wojewódzką nr 986 Ropczyce - Wielopole Skrzyńskie.

Na Podkarpaciu w kolejnych powiatach ogłaszane jest pogotowie przeciwpowodziowe. Teraz obowiązuje m.in. w powiatach: sanockim, przemyskim, tarnobrzeskim, przeworskim (gmina Przeworsk i Tryńcza), niżańskim - tu obejmuje gminy Nisko, Krzeszów, Ulanów oraz Rudnik nad Sanem. Pogotowie przeciwpowodziowe jest w Krośnie, Dębicy, Kolbuszowej i Przeworsku.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.