Facebook Google+ Twitter

Podkarpacie: Wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe w kilku miejscowościach

Padający od wczoraj deszcz podnosi stany wód m.in. na rzekach Pielnica, Osława, Wisłok, Stobnica. Wzrasta też poziom Wisły w Sandomierzu.

Padający od wczoraj deszcz sprawił, że pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono na trzech osiedlach Rzeszowa: Słocina, Biała oraz Budziwój.

Na Podkarpaciu pogotowie ogłoszono także w gm. Bircza w powiecie przemyskim oraz w gminie Zarszyn, w powiecie sanockim.

Z komunikatu Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego na godz: 15. wynika, że stany ostrzegawcze przekroczone są na Wiśle w Sandomierzu, Pielnicy w Nowosielcach, Osławie w Zagórzu i Szczawnem, Morwawie w Iskrzyni, Stobnicy w Godowej, Jasiółce w Zboiskach, Sanie w Sanoki i Wisłoku w Krośnie.

Opady chwilami mogą być intensywne.

Jak informuje na swojej stronie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, deszcz na Podkarpaciu będzie padał do końca dnia. Prognozowana wysokość opadów to 30 do 35 mm. Ostrzeżenie meteorologiczne przygotowało Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB, oddział w Krakowie.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

genia puzdro
  • genia puzdro
  • 30.07.2011 23:17

sprowadzajcie żydziątko-cimoszątko w trybie nadzwyczajnym, to największy specjalista od powodzi na świecie !! W zaszłym roku ratował pakistan i australię. marnuje się w senacie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.