Facebook Google+ Twitter

Podkarpacki piknik militarny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-23 10:59

W Stępinie koło Strzyżowa na Podkarpaciu miłośnicy historii i wojskowości będą mogli wziąć udział w 6. pikniku militarnym. Znajduje się hitlerowski schron kolejowy z czasów II wojny światowej.

Jak przypomina historyk Krzysztof Winiarski, schron był jednym z obiektów kwartery południowej Hitlera. Nigdy nie został zniszczony, dlatego jest unikatem w skali europejskiej. Ma 480 metrów długości, a grubość ścian żelbetonowych dochodzi nawet do 3 metrów i 20 cm. W schronie spotkali się Hitler z Mussolinim po inwazji Niemiec na ZSRR.

Obiekt można zwiedzać od maja do października. Podczas "Pikniku Stępina 2008" miłośnicy militariów będą mogli również podziwiać mundury, sprzęt i uzbrojenie z okresu II wojny światowej. Przygotowano tez wystawy historyczne.

Najbardziej emocjonującym momentem tegorocznego imprezy będzie rekonstrukcja walk kamieniołomie, oddalonym o 2 kilometry od schronu. O godzinie 15 kilkudziesięcioosobowa grupa rekonstrukcyjna z Przemyśla przedstawi niemiecko-radzieckie bitwy na froncie wschodnim. W programie m.in. pokazy walki wręcz i w okopach. Uczestnicy grupy rekonstrukcyjnej wystąpią w oryginalnych mundurach, uzbrojeni w broń z II wojny światowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.