Facebook Google+ Twitter

Podkarpackie liczy straty po wczorajszej nawałnicy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-20 17:48

Zniszczenia upraw mogą wynieść od 50 do nawet 80 procent. Tak straty po wczorajszej nawałnicy i gradobiciu szacują rolnicy i urzędnicy powiatowego centrum kryzysowego w Lubaczowie w wojewodztwie podkarpackim.

Jak podkreślają - mało które gospodarstwo miało uprawy ubezpieczone. Ubezpieczone są za to w większości domy i samochody, które grad poważnie uszkodził - od rana agenci szacują straty, ale do ubezpieczycieli trudno się dodzwonić i są do nich kolejki- tylu jest chętnych.

Dodatkowo - ucierpiała infrastruktura drogowa, uszkodzone zostały przepusty drogowe a zamulone rowy melioracyjne. Dotyczy to zarówno dróg gminnych, jak i powiatowych i wojewódzkich.

Jutro w Lubaczowie odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego. Urzędnicy już teraz apelują do społeczeństwa o pomoc dla poszkodowanych rolników. Wielu z nich straciło większość swoich upraw. Nawałnica i gradobicie zaczęły się po godzinie 14 i trwały - jak mówią świadkowie - około 30 minut. Było tak ciemno, że pozapalały się latarnie wyposażone w czujniki zmierzchu. Straty są w siedmiu gminach powiatu lubaczowskiego.

G Bochenek/Radio Rzeszów/orzechowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.