Facebook Google+ Twitter

Podlasie: Czwarta godzina poszukiwań śmigłowca Straży Granicznej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-31 19:19

Ekipy ratownicze, wbrew wcześniejszym informacjom, wciąż szukają śmigłowca podlaskiej straży granicznej, który zaginął podczas lotu patrolowego przy granicy z Białorusią.

 / Fot. Fot. Stefan Kraszewski/PAPWedług nieoficjalnych informacji, śmigłowiec typu Kania zaginął przy pasie granicznym na granicy powiatów siemiatyckiego i hajnowskiego. Na pokładzie maszyny były trzy osoby. Ich los jest nieznany.

Oprócz straży granicznej, śmigłowca szukają strażacy i policjanci, a także śmigłowiec wojskowy.
W akcji uczestniczy około dwustu osób - strażacy, policja i pogranicznicy.

Według ostatnich informacji, poszukiwania odbywają się w okolicach miejscowości Tymianka, Klukowicze i Tokary w powiecie siemiatyckim.

Sztab ratunkowy zorganizowano w strażnicy w Mielniku. W Klukowicach Kolonii na miejscu akcji był wojewoda podlaski. Teraz udaje sie do strażnicy w Czeremsze, gdzie zorganizowano sztab ratunkowy.

Na 23.30 straż graniczna i pożarna zapowiedziały konferencję prasową, na której poinformują o przebiegu akcji i kolejnych krokach. Na pokładzie śmigłowca Kania były trzy osoby, w tym pilot z 15-letnim stażem.

Podlaska Straż Graniczna straciła łączność ze śmigłowcem, który leciał w okolicach Siemiatycz ok. godz. 17.40. Straż graniczna podkreśla, że wcześniejsze informacje, jakoby maszyna się odnalazła, są nieprawdziwe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.