Facebook Google+ Twitter

Podlasie. Miejsce, w którym czas się zatrzymał [ZDJĘCIA]

Podlasie niejedno ma imię. To naturalne piękno krajobrazu, w którym przetrwały odrębności kulturowe, wsie nie zamieniły się w sypialnie miast. Wpisane w geny, wyśpiewane, wymodlone, wymarzone ... Pokochajcie Podlasie !

1 z 10 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Wiatrak we wsi Hodyszewo. Fot. Adam Falkowski
Wiatrak we wsi Hodyszewo. Fot. Adam Falkowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Piękne zdjęcia.
Podlasie pokochałam dawno temu. Kiedy jako nastolatka przyjeżdżałam na wieś białostocką, najpierw biegłam zobaczyć czy " mój " drewnianny ganek jest na swoim miejscu.
Potem siadałam z podkulonymi stopami i patrzyłam na wolno sunące po niebie obłoki, na łabędzie na stawie, dopóki wieczorny chłód i nawoływania rodziny i przywróciły mnie do rzeczywistoci.
Wiedziałam, że jestem we właściwym miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamie, pańskie fotografie to miniaturowe dzieła sztuki. Kojarzą mi się z malarstwem okresów pozytywizmu i Młodej Polski : Wyczółkowskiego, Malczewskiego czy Chełmońskiego. Ujęcie krowy - rewelacyjne, brawo za refleks ! Cenne jest, ze na tych zdjęciach utrwala Pan enklawę naszego kraju w niezmienionym od wielu lat kształcie, miejsca na które jeszcze nie weszły supermarkety i inne synonimy nowoczesności utrwalające własne porządki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne fotografie . Dawno takich nie widziałam. Uchowały się takie zakątki w naszym kraju,
na które z rzewnością można popatrzeć. Będę wracać do tej galerii, żeby oderwać się od huczącego miasta i tego wszechobecnego pośpiechu. Panie Adamie wielkie ukłony ! Dziękuję za możliwość poznania tego pięknego miejsca. Serdecznie pozdrawiam i czekam na kolejne piękne ujęcia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obraża Pan mnie i mieszkańców Podlasia takim podejściem. Nie życzę sobie takich złośliwości, naprawdę nie chodzi o to aby się obrażać. Jest Pan dojrzałym człowiekiem, ja mam ledwo 23 lata a zachowuje się Pan jak typowy "hejter". Nie mam ochoty na dalszą jałową dyskusję z Panem bo po prostu z Panem nie da się dyskutować, chyba, że chce mnie Pan zbesztać w prywatnej korespondencji, proszę bardzo - niech Pan sobie ulży bo upały przyprawiają Pana o dużą ilość czasu i co za tym idzie nudę :) Pozdrawiam Pana!

A tak w ogóle dziękuję wszystkim za pozytywne komentarze i przepraszam, że Pan Andrzej (nie podlasianin, o nie!) stał się gwiazdą tego artykułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Atutem Podlasia, jest siermiężność :) Tak samo jak dzikość tamtejszej przyrody, co idzie w parze i jest zależne od rozwoju cywilizacyjnego.
Nieprzebrane masy ptaków przelotnych i miejscowych ściągają co roku rzesze miłośników z całej Europy i świata.
Nie wszystko co staje się atrakcyjne musi być nowoczesne, wypieszczone industrialne.
Fotografie pomagają w ocaleniu naszej narodowej tożsamości i historii. Nie ma sie czego wstydzić :).
Chyba, że ktoś ma jakieś fobie......

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Tomek Staszewski

Proszę o wskazanie... :)
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie Andrzeju, nie wiem co Panem kieruje i co Pana tak boli, że musi Pan wylać swoje żale w komentarzach. Darzę Pana szacunkiem gdyż uważam, że szczerze kocha Pan Polskę jednak nie posiada Pan wiedzy na temat fotografii. W żadnym wypadku nie mam zamiaru "ośmieszać" Polski, nigdy ale to nigdy przez głowę nie przechodziło mi takie myślenie. Kocham Podlasie, Kocham Polskę i nigdy w życiu jej nie chcę ośmieszać, jak widzę Pan interpretuje to inaczej i chciałby Pan aby zdjęcia były wyidealizowane, nie przedstawiające rzeczywistości. Fotografia ma to do siebie, że szuka się nowych form, nowych kadrów aby zainteresować oglądającego. Jak już wspomniałem Panu w prywatnej korespondencji jestem zszokowany sposobem Pana myślenia, to doprawdy coś nowego. Fotografując chcę przedstawić widok który zastałem tak jakbym chciał go namalować i to mi przyświeca! Od 8 lat jestem na portalach fotograficznych i pierwszy raz się spotykam z takim sposobem myślenia jaki Pan prezentuje ale to najdobitniej świadczy jak niektórzy oglądający postrzegają świat i Polskę. Naraża się Pan na śmieszność takimi wywodami Panie Andrzeju !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemyślany wybór zdjęc robionych w dłuższym przedziale czasowym; pierwotne piękno i spokój wsi, gdzie człowiek uśmiechnięty, pies radosny a krowa czysta!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jasne kto - gnębiony przez pana pastuch ! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Redakcjo, czy da się wyśledzić kogoś, kto "załapkował w dół" moje uwielbienie dla krowy?... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.