Facebook Google+ Twitter

Podlaskie: Cud w kościele sokólskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-04 19:44

Profesor Maria Sobaniec-Łotowska oraz profesor Stanisław Sulkowski podtrzymują wyniki swoich badań, z których wynika, że na hostii w sokólskim kościele odnaleziono fragmenty tkanki mięśnia sercowego. W specjalnym oświadczeniu, wyrażają oni oburzenie sugestiami, jakoby swe badania przeprowadzili w sposób pseudonaukowy.


Jak podkreślają naukowcy, zlecenie badań przez Białostocką Kurię Metropolitalną odbierają jako wyraz głębokiego zaufania. W ich opinii, sugestie dotyczące nierzetelnych badań niejednokrotnie rozpowszechniane są przez osoby, które często nie dysponują elementarną wiedzą dotyczącą zastosowanych technik badawczych.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku odcina się w oficjalnym stanowisku od wyników tych badań. Zdaniem rzecznika uczelni profesora Lecha Chyczewskiego - badania zostały zrobione w sposób nielegalny w Akademickim Zakładzie Diagnostyki Patomorfologicznej, a autorów badania cechuje emocjonalne podejście do wiary.

Lech Chyczewski dodaje, że tylko badanie molekularno-genetyczne pozwoliłoby rozwiać wątpliwości czy na hostii odnaleziono fragmenty serca. Na to jednak nie zgodziły się władze kościelne. Zdaniem profesora Chyczewskiego, badacze popełnili szkolny błąd próbując połączyć teologię i biologię, co - jego zdaniem - jest niemożliwe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.