Facebook Google+ Twitter

Podlaskie: Proces ojca oskarżonego o gwałt na córce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-22 17:11

W kolejnym dniu procesu Krzysztofa B. oskarżonego o gwałcenie i znęcanie się nad córką zeznawała główna pokrzywdzona. Według aktu oskarżenia Krzysztof B. miał się dopuszczać tych czynów przez wiele lat. Ze względu na charakter proces odbywa się za zamkniętymi drzwiami.

Krzysztof B. w asyście policjantów pojawił się na sali rozpraw na kilka minut, po czym na wniosek sądu został wyprowadzony. Tak zdecydował sąd z uwagi na to, że obecność oskarżonego byłaby krępująca dla przesłuchiwanej córki.

Już teraz wiadomo, że wyrok w tej sprawie, wbrew oczekiwaniom, nie zapadnie szybko. Tylko w akcie oskarżenia wymienionych jest 30 świadków. 13 kolejnych zgłosili jeszcze obrońca i oskarżony. Są to mieszkańcy okolic Wrocławia, a także Belgii. Dość istotny świadek co najmniej przez pół roku nie będzie mógł być przesłuchany przez sąd z uwagi na chorobę. W tym czasie sąd będzie chciał wysłuchać wszystkich innych świadków.

Dla zamieszkałych poza województwem podlaskim organizowane będą wideokonferencje - informuje przewodnicząca wydziału karnego Sądu Okręgowego w Białymstoku Beata Oliferuk. Dwie pierwsze zaplanowane są na 25 i 26 maja.

W tej samej sprawie oskarżeni są jeszcze trzej inni mężczyźni - brat Krzysztofa B. i jego dwaj koledzy. Oni odpowiadają za pomoc głównemu oskarżonemu w uprowadzeniu i przetrzymywaniu jego córki.

Sprawa wyszła na jaw we wrześniu ubiegłego roku, gdy 22-letnia córka razem z matką zgłosiły się na policję. W czasie śledztwa Krzysztof B. nie przyznał się do winy. Twierdził, że współżył z córką, ale za jej zgodą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.