Facebook Google+ Twitter

"Podmoskiewskie wieczory" na krakowskim Podgórzu

Już w czwartek 24 listopada odbędzie się Koncert Jurija Beychuka „Podmoskiewskie wieczory”.

 / Fot. mat.. organizatora Krakowski Dom Kultury Podgórze gościć będzie białoruskiego barda, którego koncert połączony będzie z premierą nowej płyty "The Evenings in Moscow–Russian Songs" (Andromeda 2011).

Jurij Beychuk urodził się na Białorusi w 1962 roku. Studiował na czerkieskiej Akademii Muzycznej na Kaukazie. Po studiach został gitarzystą Filharmonii Koraczajew-Czerkieskiej, koncertując po całej Rosji. Później związał się z Filharmonią Stawropolską, gdzie grał w zespole muzyki greckiej. W 1989 roku zespół został laureatem pierwszej nagrody na ogólnokrajowym konkursie zespołów muzyki greckiej w Moskwie. Mając za sobą te doświadczenia, założył zespół, w którego programie znalazły się utwory estradowe, muzyka narodów Kaukazu oraz wiele innych muzycznych gatunków. Występował z nim na wielu scenach, przez długi czas grali w najbardziej prestiżowej restauracji w Soczi.

W 2002 roku w składzie duetu gitarowego przyjechali do Polski, grali tutaj rosyjską i europejską muzykę klasyczną. W 2005 roku zaczął występować solo. Wtedy pojawił się pomysł zebrania utworów, które stały się już klasyką rosyjskiej poezji śpiewanej. W taki oto sposób powstał program, w którym znalazły się pieśni z repertuaru Utiosowa, Bernesa, Szczemko, Dimitriewicza.

Więcej na DK PodgórzeDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.