Facebook Google+ Twitter

Podniebne atrakcje nad Beskidami

  • Anna K.
  • Data dodania: 2008-09-15 08:44

Tłum ludzi zadziera w górę głowy. Wśród szarych chmur niewielki samolot jest ledwo widoczny. Zaczyna pikować w dół. Sprawia wrażenie, jakby się miał z rozpędu wbić w ziemię, lecz w ostatniej chwili szybko podrywa się do góry.

Samolot Antonov przed lotem widokowym / Fot. Anna KaliszewskaTen samolot to Su-26, a za jego sterami siedzi litewski mistrz akrobacji samolotowej - Jurgis Kairys. Pokaz w jego wykonaniu był jedną z atrakcji na tegorocznym V Międzynarodowym Pikniku Lotniczym Euroregionu Beskidy, który miał miejsce w miniony weekend, 13 i 14 września 2008, w Bielsku-Białej.

W programie Pikniku Lotniczego były pokazy w wykonaniu samolotów wojskowych oraz cywilnych. Poza wspomnianym pokazem Jurgisa Kairysa, można było zobaczyć akrobacje w wykonaniu grupy „Żelazny” oraz pilotów indywidualnych, w samolotach Zlin 526 i Extra 300. Z przyczyn technicznych zabrakło niestety znanej grupy „Biało-Czerwone Iskry”. Można było natomiast podziwiać loty szybowców wyczynowych oraz prezentację możliwości nowoczesnych śmigłowców. Atrakcją dla znawców były przeloty samolotów historycznych oraz ich replik. Dodatkowo można było zobaczyć w akcji samoloty typu Dromader oraz podbeskidzką konstrukcję czyli samolot Orka.

Bielsko-Biała z lotu ptaka / Fot. Anna KaliszewskaMimo niesprzyjającej aury, piknik lotniczy zgromadził na terenie bielskiego lotniska w Aleksandrowie tłumy widzów. Poza oglądaniem akrobacji, można było zobaczyć pokazy modeli latających, skorzystać z lotu widokowego samolotem Antonov, zobaczyć wystawę broni pancernej oraz wziąć udział w licznych konkursach i zabawach.

Podobne imprezy mają miejsce także w innych miastach w Polsce, na przykład Małopolski Piknik Lotniczy w Krakowie oraz Piknik Lotniczy w Góraszce, organizowane corocznie w czerwcu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

super;-) Antonow urokliwy samolot;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.