Facebook Google+ Twitter

Podniebne szaleństwa w Góraszce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-06-05 22:08

W podwarszawskiej Góraszce 6-7 czerwca odbędzie się XIV Międzynarodowy Piknik Lotniczy, który zapowiada się bardzo interesująco. Na amatorów lotnictwa czekają legendy, akrobacje zapierające dech w piersiach i mnóstwo innych atrakcji naziemnych.

Góraszka 2009. / Fot. OrganizatorMiędzynarodowy Piknik Lotniczy w Góraszce, to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Po raz pierwszy odbył się w 1996 roku. Wówczas na lotnisku można było podziwiać maszyny lotnictwa cywilnego i wojskowego, a także samoloty Aeroklubu Polskiego. Największą popularność wśród widzów zyskał myśliwiec Supermarine Spitfire - bohater Bitwy o Anglię.

W tym roku - jak zapowiadają organizatorzy - program będzie pękał w szwach.
Oto niektóre z proponowanych atrakcji: samolot odrzutowy MIG-29, Bell Cobra - jeden z najszybszych wiropłatów bojowych na świecie czy wspominany już powyżej słynny myśliwiec Supermarine Spitfire. Zobaczymy niesamowite popisy spadochroniarzy i akrobatów, wystawę National Geographic Polska, zabytkowe samochody i wiele innych.

Dodatkowe atrakcje zapewni Fundacja Równe Szanse Dariusza Michalczewskiego, która zaprosi (szczególnie dzieci i młodzież) do wspólnej zabawy na ring bokserski. Tam też będzie można obejrzeć między innymi pokazy japońskich sztuk walki. Zaś na stoisku bemowskiego Aeromodelklubu będzie można załapać bakcyla modelarskiego.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące XIV Międzynarodowego Pikniku Lotniczego znajdziemy na tej stronie.

Autor: Ewa Krzysiak.
Artykuł ukazał się na stronie do.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda że do Warszawy nie jest bliżej z Poznania, chętnie bym wybrał się na ten piknik...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.