Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25998 miejsce

Podniosą olbrzymi wrak Costa Concordii. "Nie róbcie medialnego show"

Operacja podniesienia wraku Costa Concordii rozpocznie się w poniedziałek i potrwa od 12 do 24 godzin. Weźmie w niej udział 500 specjalistów z całego świata. Szef włoskiej obrony cywilnej Franco Gabrieli zaapelował do mediów, aby nie robiły show, ponieważ w środku mogą spoczywać ciała dwóch ofiar katastrofy.

 / Fot. Cezary Piwowarski, CC 2.5Jeszcze nigdy nie podniesiono tak dużego i ciężkiego wraku - Costa Concordia ma długość trzech piłkarskich boisk i waży 114 tysięcy ton. Operacja podnoszenia wraku rozpocznie się w poniedziałek i może potrwać nawet dobę. Weźmie w niej udział prawie 500 specjalistów z całego świata.

Operacji będzie przyglądać się prawie 400 dziennikarzy z całego świata - informuje Polskie Radio. Szef włoskiej obrony cywilnej Franco Gabrieli zaapelował do mediów, aby nie robiły show, ponieważ w środku wraku mogą spoczywać ciała dwóch ofiar katastrofy. "Ich wydobycie po podniesieniu wraku jest priorytetem" - zapewnił.

13 stycznia 2012 roku Costa Concordia rozbiła się w pobliżu wyspy Giglio. Zginęły 32 osoby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

BARBARA Romer Kukulska ma rację, a w TVP INFO mówili że niektóre stacje będą nadawały non-stop podniesienie wraku. Od nas chyba tylko Urszula Rzepczak będzie podawała krótkie informacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Medialne show już jest i będzie. Już działają Kamery i cały czas obraz leci online ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.